Ця ключова технологія не лише продовжує термін служби даху, але й зберігає інтер'єр від руйнівного впливу вологи. У цій статті ми розглянемо важливість гідроізоляції для покрівлі, її різновиди, а також критичну роль, яку вона відіграє у збереженні цілісності та довговічності будівельної конструкції. А також поговоримо про матеріали, і розглянемо чи можна робити гідроізоляцію руберойдом або варто обрати інший матеріал?
Руберойд – це рулонний матеріал, призначений для гідроізоляції покрівлі. Його виробляють з використанням будівельного картону, який просочують легкоплавкими бітумними речовинами та покривають тугоплавким бітумним шаром. Щоб уникнути злипання при зберіганні та транспортуванні, поверхню матеріалу обробляють різними присипками. До того ж руберойд з крихтою більш міцний та функціональний.
У матеріалу достатньо багато переваг:
- Стійкість до температурних змін, УФ-випромінювання, дощу, гниття та утворення грибків.
- Якісні гідроізоляційні властивості.
- Еластичність та простота у встановленні.
- Невелика вага та доступна ціна.
Проте, є й недоліки:
- При покритті у кілька шарів, матеріал може швидко розшаровуватися.
- Непереносимість температурних коливань. М'якшає в спеку та стає крихким та розтріскується при великому морозі..
Але для того, щоб уникнути цих недоліків був розроблений євроруберойд для даху. Цей матеріал міцніший і стійкіший до перепаду температур, хоча його вартість подекуди вища.
Цей матеріал схожий на руберойд, що наплавляється та легко наносяться на будь-яку форму даху. Завдяки захопленню стиків та швів дане покриття дозволяє покрівлі мати однорідну поверхню, а її висока адгезія гарантує надійність. Особливо це стосується використання на рівних поверхнях.
Цей матеріал зручний, тому зазвичай люди самостійно гідроізолюють дах, застосовуючи рідку гуму. Після висихання покриття утворює стійку плівку, незалежно від того, яку основу використовують. Для відновлення старих покрівель рекомендується використовувати полімерні та бітумно-полімерні мастики.
Мембрани виготовляють із поліпропіленових волокон. Плівка має здатність утримувати вологу у 6-8 разів більше за свою власну вагу тому є досить ефективним варіантом для плоского даху. На звороті плівки знаходиться спеціальне віскозно-ворсисте покриття, яке допомагає утримувати краплі води, дозволяючи їм випаровуватись. До того ж матеріал виконаний таким чином, щоб запобігати конденсації.
Зазвичай плівку кріплять на спеціальну обрешітку. Паропроникна мембрана може бути прикріплена безпосередньо до утеплювача. Це швидко, зручно та функціонально. Однак, рекомендується утриматися від використання цієї мембранної гідроізоляції на дахах з єврошиферу та металочерепиці. А от для плоского даху мембрани підходять ідеально.
Обираючи матеріал для гідроізоляції даху, важливо враховувати кілька ключових факторів.
Тип даху. Різні матеріали можуть бути більш чи менш підходящими для конкретних типів дахів. Наприклад, мембранні матеріали можуть стати гарним вибором для покрівель з низьким нахилом, тоді як бітумні матеріали можуть підходити для даху різних конфігурацій.
Умови експлуатації. Потрібно враховувати кліматичні умови вашого регіону. Наприклад, матеріали повинні бути стійкими до температурних коливань, ультрафіолету, дощу та інших атмосферних умов.
Тривалість та довговічність. Вибір матеріалу також залежить від того, як довго ви плануєте, щоб гідроізоляція залишалася ефективною. Деякі матеріали мають довший термін служби, ніж інші.
Монтаж та витрати. Різні матеріали можуть вимагати різних методів монтажу та мати різну вартість. До того ж варто врахувати як вартість матеріалу, так і вартість встановлення. У такому контексті на євроруберойд ціна є однією з найвигідніших.
Ідеальний матеріал для гідроізоляції даху буде той, який відповідає специфікаціям вашого даху, довговічний, ефективний в умовах вашого регіону та відповідає вашому бюджету. Перед вибором матеріалу краще отримати консультацію від фахівців та розглянути всі плюси та мінуси кожного типу матеріалу.
®