На поточний рік на сайті НСЗУ значиться 46 пакетів медичних гарантій. На Сумщині лідером по сумі укладеного договору з Національною службою здоров'я України та кількістю пакетів медичних послуг є Сумська обласна клінічна лікарня. Це більше 429 млн грн по 24 пакетам. Центральна міська клінічна лікарня Сумської міської ради має договір в поточному році на 362 млн грн за 20 пакетами. Лікарня № 5 Сумської міської ради, має договір із НСЗУ по 17 пакетам на 283, 566 млн грн.
За даними директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної, на Сумщині 8 закладів охорони здоров’я перейшли на пакет №57, який передбачає забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії. Цей пакет для закладів у зоні бойових дій забезпечує щомісячну фіксовану суму для оплати роботи лікарів, медичного персоналу і надання медичної допомоги.
Національна служба здоров’я контролює надання послуг надавачами. Окрім забезпечення права пацієнта на безоплатні медичні послуги, моніторинг допомагає контролювати цільове використання лікарнями бюджетних коштів.
Контрактування за кожним з пакетів передбачає чітко визначені умови. Медичні заклади повинні забезпечувати відповідність медичних гарантій згідно умов пакетів.
НСЗУ проводить два види моніторингу надання послуг – автоматичний, який здійснюється постійно в електронній системі охорони здоровʼя, та фактичний - плановий або позаплановий, що передбачає візити в медзаклади або аналіз їхніх документів.
До планового моніторингу 2024 року потрапив один медзаклад Сумської області за пакетом «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках» – Обласний клінічний перинатальний центр та один медзаклад за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» – Центральна міська клінічна лікарня міста Суми.
У трьох лікарнях на Сумщині автоматичний моніторинг виявив необґрунтовані електронні медичні записи щодо перебування пацієнтів тривалістю одна доба за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». Роменська центральна районна лікарня за даними моніторингу створила 156 необґрунтованих електронних медичних записів, Клінічний перинатальний центр пресвятої Діви Марії – 87, Сумська клінічна лікарня №4 - 55.
Цьогоріч за результатами автоматичного моніторингу НСЗУ направила 53 надавачам послуг з Сумщини 137 повідомлень про порушення умов договору. З яких були 86 повідомлень 43 закладам про електронний медичний запис після смерті пацієнта, невідповідність по персоналу – 17 надавачам 30 повідомлень і декларації після смерті пацієнта - два повідомлення одному надавачу.
39% медичних закладів Сумщини, які були законтрактовані НСЗУ, отримали повідомлення про порушення, що є найнижчим показником в цілому по країні.
Від початку 2023 року НСЗУ отримала 77 скарг на надавачів медичних послуг із Сумщини. Це 15 місце за кількістю повідомлень по країні.
Основні причини скарг: відмова в наданні медичних послуг, які передбачені програмою медичних гарантій - це 20 скарг, та вимагання коштів за надання медичних послуг, витратних матеріалів і лікарських засобів, які передбачені програмою медичних гарантій - 16 скарг.
Треба відзначити, що така тенденція спостерігається по всій країні - це дві основні причини, які завжди хвилюють пацієнтів.
Найбільша кількість скарг в області припадає на Сумську обласну клінічну лікарню - 14 або 18% від загалу. І це і зрозуміло, враховуючи об'єм допомоги, який надає зазначений заклад.
З питаннями щодо медичних послуг та зі скаргами у випадку виникнення таких, можна звертатися на гарячу лінію НСЗУ 15-67.
Також відправити своє звернення можна на електронну пошту [email protected], в якому потрібно вказати заклад охорони здоров’я, прізвища лікарів, яке саме порушення вчинено. Треба зазначити, що анонімні скарги не приймаються. У випадках, коли вимагалися кошти за певні послуги, будуть доречними чеки.
Але перш за все, в НСЗУ рекомендують звернутися для вирішення спірних питань до адміністрації закладу для відновлення прав пацієнта. Як правило, переважну кількість скарг до Національної служби здоров’я на постачальників медичних послуг можна упередити саме в медичних закладах в діалозі з керівництвом.
• Ця стаття стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Європейським центром свободи преси та медіа та спрямована на підтримку українських медіа. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет Програми медичних гарантій....
Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на...
З початку 2024 року 14 413 пацієнтів безоплатно зробили обстеження з ранньої діагностики новоутворень у лікарнях Сумської області. До переліку...
Ризики розвитку серцево-судинних захворювань в українців від початку повномасштабної війни значно зросли. Хвороби розвиваються непомітно та призводять до інсультів та...
Медична допомога при пологах в Україні є безоплатною, за послуги медзакладам сплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ). У 2024 році...