Як українським військовим вдалося здійснити прорив — у репортажі The New York Times, пише Суспільне.
12 серпня президент Зеленський вперше прямо написав, що Україна проводить операцію в Курській області Росії. Українські війська прорвали кордон 6 серпня у результаті раптової атаки.
The New York Times відвідала прикордонний пункт пропуску Суджа. Це ізольоване місце біля фермерських полів, нині воно має вигляд "жахливої сцени руїн".
"Нині стерта прикордонна застава, попри кілька закладених у мішки з піском вогневих точок, яка явно не була готова до танкового та артилерійського штурму", — написало видання.
До цього прориву "Україна готувалася таємно", відмітили у виданні. Рядові українські військовослужбовці дізналися про це лише в останній момент, а офіцерський склад, за словами одного із заступників командира української бригади, лише за три дні.
"Був дуже жорсткий ліміт тих, хто знав про план нападу", сказав полковник Артем. Коли новини поширювалися рядами, українська армія покладалася на розсуд своїх солдатів. За його словами, офіцери не забирали телефони солдатів, сподіваючись, що збережуть таємницю.
Стратегія полягала в тому, щоб швидко прорвати оборону на кордоні та маневрувати на дорогах, блокуючи російські контратаки та використовуючи переваги пагорбистого ландшафту в цій частині Росії, який перемежовується болотами та озерами, що обмежує можливості росіян рухатися з дороги.
За словами полковника Артема, це атака, яка призвела до захоплення невизначеної кількості полонених. "Це удар по авторитету Росії, яка представляє себе імперією-переможницею", — сказав він.
За кілька десятків метрів усередині Росії дорога всіяна воронками від мінометів. "Плями крові на підлозі та розкидані бинти говорили про те, що російські солдати в цьому місці програли бій. Тут Росія захиталася на власній землі", — написало видання.
У залі паспортного контролю прогримів вибух. Плоскі екрани звисали з даху на дротах. Згодом близько десятка українських військових у хірургічних масках витягували мертвих російських солдатів із залу з кабінками паспортного контролю, закриваючи їх у мішки для трупів.
Група розвідника Олександра Пислара на позивний Bravo однією з перших заходила на територію Курської області Росії. 12 серпня він опублікував відео, яке завірусилось у соціальних мережах, — на ньому військовий вільно пересувається по центральній частині російської Суджі. Суспільне записало із ним бліц-інтерв'ю про перебіг операції та труднощі, що виникають у її проведенні.
13 серпня у Большесолдатському районі Курської області почали евакуювати жителів. Район з Україною не межує.
Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію Курської області Росії. Про це на брифінгу 13 серпня повідомив речник МЗС Тихий.
В СБУ заявили, що Росія має наміри безпідставно звинуватити ЗСУ у вчиненні воєнних злочинів щодо цивільних росіян у Курській області.
Бійці 155 батальйону 117 бригади ТРО тримали піхотні позиції «на нулі» на Лиманському напрямку з початку квітня 2024 року....
Уродженець Угорщини на ім'я Чаба, який попросив не згадувати його прізвище, працював менеджером в угорській енергетичній компанії до квітня 2024...
Минуло три місяці від початку Силами оборони України Курської операції. На територію Росії українські захисники зайшли 6 серпня з прикордонних...
«Слідство.Інфо» презентувало документальний фільм про страти збройними силами рф українських військових....
Забиті дошками вікна, потріскані стіни та порожні приміщення — понад два роки такий вигляд має будівля Охтирського краєзнавчого музею. У...