Про свою діяльність Ігор розповів кореспондентам Суспільного.
Ігор з дружиною понад рік живе у Сумах. Він внутрішньо переміщена особа — переїхав з Білопілля. За фахом електрик, свого часу закінчив Білопільське вище профтехучилище. На питання, як виготовив 3D-принтер, відповідає, що всі інструкції знайшов в YouTube.
"Я займаюсь 3D-друком для наших захисників і для наших військових. Друкую різні речі за потреби. Буває таке, що друкую "заряджалки", інші запчастини, але основне зардяжалки", — пояснює волонтер.
Фото: Суспільне Суми
Нині Ігор власноруч змайстрував вже п'ять 3D-принтерів.Чотири з них працюють, один в ремонті. Завершує роботу над шостим принтером: "Я зібрав один 3D-принтер своїми руками, там допомагали. А потім почав розробляти інший. Сам зібрав, перепрограмував, багато дивився в YouTube інформації, читав. Дійшов до п'яти принтерів, шостий зараз збирається", — каже чоловік.
Ігор розповідає, що допомагати військовим почав, коли дізнався від знайомих, що бійцям на Сумському напрямку прислали не якісні швидкозаряди автоматів, які ламались після кількох використань.
Фото: Суспільне Суми
"Почав дивитися, що друкують інші хлопці, що потрібно нашим захисникам. Дуже багато є замовлень, і на гарячі напрямки теж, і тут по області, дуже багато відсилаємо. Виготовляємо дуже багато запчастин. В місяць десь 20 кг ми відруковуємо і віддаємо хлопцям", — говорить волонтер.
За словами Ігоря, наразі утворилася черга на "заряджалки".
Фото: Суспільне Суми
"Ми буквально вчора робили передачу. І вже сьогодні у нас є запчастини, які вчора відрукували і сьогодні будуть передаватися нашим військовим. Передачі робляться дуже часто", — пояснює чоловік.
Крім швидкозарядів для автоматів Ігор друкує запчастини для дронів, захисні ковпачки для АК, а віднедавна зайнявся друком запчастин протезів для воїнів.
Фото: Суспільне Суми
"Я спочатку думав, що потрібно надрукувати весь протез. Але потім як я поспілкувався із хлопцем якому це потрібно, то виявилося, що протез у нього є, але йому потрібна накладка на нього, щоб не було зрозуміло, є в нього нога чи ні", — говорить волонтер.
Чоловік додає, що пластик для роботи використовує якісний. Хоч він і коштує дорожче, гроші використовує ті, що донатять сум’яни.
Фото: Суспільне Суми
"Ми власноруч купуємо, але допомагають також люди, які донатять. По 5, по 10 грн, кожна гривня — це важливо. У мене є гильза, яку мені допомогли розмалювати для розіграшу", — каже чоловік.
По закінченню війни Ігор мріє віддати всі принтери в одну зі шкіл, щоб діти на них навчались. Сам хоче зайнятись тим, що не пов'язане ні з технікою, ні з війною.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У перші дні окупації Тростянця успішний бізнесмен Мирослав Шило повісив над своїм кафе білий прапор із червоним хрестом і став...