Уряд визначив своєю постановою терміни навчального року 2023-2024 - з 1 вересня по 26 червня. В новому навчальному році на Сумщині планується збільшити кількість учасників освітнього процесу, які будуть навчатися офлайн - безпосередньо в закладах освіти.
Цьогоріч на Сумщині фіксується зменшення першокласників – набрано на 40 перших класів менше в порівнянні з минулим роком. Вперше за парти сядуть 6544 дитини – це 407 перших класів. Як зазначила посадовиця, це ще не остаточна кількість – до 1 вересня вона може змінитися - як в більший, так і в менший бік.
В новому навчальному році плануються, як і торік, три можливі форми навчання: денна - безпосередньо в закладах освіти, змішана форма, алгоритм якої вирішується педагогічними колективами з батьками, та дистанційна форма.
За якою формою зможе проходити навчання в кожному закладі, вирішуватиме комісія. Але наразі відомо, що у 20-кілометровій зоні навчання буде проходити виключно дистанційно. Щодо інших - буде оцінюватись наявність укриття, чи приймає укриття всіх учасників освітнього процесу, якщо немає укриття - можливість орендувати таке на відстані не далі 500 метрів. Ще одним важливим фактором у визначенні режиму навчання є бажання батьків щодо форми навчання дитини.
Для дітей, які знаходяться за кордоном або в інших куточках України, минулого року було впроваджено дистанційну школу при гімназії для талановитих та обдарованих дітей. Проєкт показав себе як вдалий, тож і цьогоріч продовжить функціонування.
Діти з громад, що знаходяться у 20-кілометровій зоні, матимуть можливість разом зі своїми педагогами приїжджати для проведення занять в освітні хаби. Це оснащені кабінети з сучасною комп’ютерною технікою. Цьогоріч в громадах буде 6 таких хабів
Основним пріоритетом навчального року визнано створення безпечного освітнього середовища.
Наразі проводяться відповідні заходи: організовано відеоспостереження, обладнують охоронну сигналізацію, закуповують металодетектори, укладають договори для забезпечення охоронцями закладів освіти, в установах створюють класи безпеки, в громадах вводять спеціалістів із безпеки.
У Сумській області 84% закладів освіти, які не потрапляють у 20-кілометрову зону, оснащені укриттями. Завдяки проведеним ремонтам та облаштуванню, збільшена місткість укриттів ще на 7,5 тисяч осіб у порівнянні з попереднім навчальним роком. Відповідно, це дає можливість збільшити кількість дітей, що будуть навчатися очно.
На Сумщині здебільшого заклади освіти підготовлені до можливих відключень світла: наявні генератори різної потужності, які були надані фондами, організаціями, міжнародними партнерами.
Вікторія Гробова повідомила, що навчальним закладам рекомендовано організувати ущільнення та прискорення освітньої програми восени за рахунок додаткових навчальних днів на випадок відсутності опалення або електроенергії взимку.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Економічна Олімпіада – це масштабне інтелектуальне змагання, яке організовує в Україні Центр Бендукідзе. Воно охоплює учнів старших класів із 22...
У зв'язку з безпековою ситуацією на Сумщині обласною та міською владою було прийняте рішення розпочати навчальний рік дистанційно, з організацією...
Новий навчальний рік розпочався сьогодні, 2 вересня і закінчиться 30 червня 2025. Безпекові умови не дають можливості навчатися в очному...
У липні стартує вступна кампанія 2024 року. На сьогодні все ще триває національний мультитест. Бали, отримані абітурієнтами на НМТ, допоможуть...
Про нововведення в шкільній освіті, які стосуються шкіл з малою кількістю учнів та що буде із закладами, які підпадають під...