У Міністерстві освіти та науки рекомендують за можливості проводити навчання офлайн. На жаль переважна кількість освітніх закладів Сумщини, в силу безпекової ситуації в регіоні, поки не мають змогу розпочати навчальний рік в очному режимі.
Про організацію навчального процесу на Сумщині під час брифінгу розповіла директорка обласного Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.
Заняття офлайн наразі доступне тільки в закладах освіти, які мають протирадіаційне укриття і дозвіл на його використання. У всіх інших навчальних закладах освітній процес буде проходити в дистанційному форматі. Таке рішення прийнято Радою оборони області. Це стосується не тільки шкіл, а й вишів та закладів професійної освіти.
Як зазначила Вікторія Гробова, при покращенні безпекової ситуації в регіоні, рішення про форму навчання може бути оперативно змінено.
Школам рекомендовано утворити класи на паралелі для дистанційної форми освіти. До навчання у цих класах можуть долучитися діти, батьки яких обрали навчання за дистанційною формою і знаходяться за місцем перебування закладу освіти, а також діти, які виїхали з Сумської області.
Щодо змішаної форми навчання, в закладах освіти самостійно вирішують за яким графіком здобувачі освіти будуть офлайн, а коли дистанційно. Але наразі така можливість є тільки у закладів з протирадіаційним укриттям.
Окрім цього передбачено можливість навчання для дітей, які виїхали за кордон. Для них організовано навчання в п'яти школах з дистанційною формою навчання. В цих школах можна здобути освіту за українознавчим компонентом і діти зможуть отримати документ про освіту по закінченню такої школи. Тут надається перевага українській мові та літературі, правознавству, історії Україні, тобто предметам, які не дадуть дитині втратити зв'язок з нашою державою, зазначила Вікторія Гробова.
Оцінки, які отримали по іншим предметам, можна буде перезарахувати з тих шкіл, де навчаються діти. А наразі дитина обов’язково повинна відвідувати школу в країні перебування.
Як зазначила Вікторія Гробова, педагогів просять не втрачати зв'язок з дітьми, які знаходяться за кордоном, всіляко допомагати таким дітям: індивідуально займатися з ними, розробляти спеціальні методичні матеріали для того, щоб діти опановували освітню програму.
На Сумщині будуть діяти 40 цифрових освітніх центрів, створених спільно з ЮНІСЕФ. Минулого роки їх було десять.
Такі центри працюють по надолуженню освітніх втрат. Тобто педагоги, які залучені до такого процесу, будуть допомагати дітям з української мови, математики, іноземної мови.
Центри можуть працювати за змішаною формою навчання, адже вони відкриваються тільки там, де є укриття, і його дозволено до використання. Також буде застосовуватися і дистанційна форма навчання.
«Наше завдання – забезпечити дітям якісну освіту і безпечні умови. Міністерство освіти також розуміє, що здоров’я і безпека учнів – на першому місці. Тому робимо акцент на індивідуальній формі роботи. Педагоги, які залучені до цього проєкту, будуть допомагати нашим дітям, це дасть школярам можливість отримати повноцінні і якісні знання», – резюмувала Вікторія Гробова.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Економічна Олімпіада – це масштабне інтелектуальне змагання, яке організовує в Україні Центр Бендукідзе. Воно охоплює учнів старших класів із 22...
У зв'язку з безпековою ситуацією на Сумщині обласною та міською владою було прийняте рішення розпочати навчальний рік дистанційно, з організацією...
У липні стартує вступна кампанія 2024 року. На сьогодні все ще триває національний мультитест. Бали, отримані абітурієнтами на НМТ, допоможуть...
Про нововведення в шкільній освіті, які стосуються шкіл з малою кількістю учнів та що буде із закладами, які підпадають під...
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ)....