За словами людей, які вийшли на мітинг аби перешкодити будівельним роботам, на ділянці проходить газова труба та водогін, які необхідні селу. З ними ж будівництво не погодили, пише Суспільне.
Жителі села Новоселиця показують маркувальний стовп, який технікою збили представники фірми, коли заїхали на поле поблизу села розчищати ділянку для майбутнього кладовища.
“Будуть рити, машинами ж будуть їздити, вони ж звалили, тепер не буде видно і що. Вона ж прямо отак іде до мосту і туди ж отак попід полем”, - каже мешканець села Сергій Марченко.
Через це поле, говорить пан Сергій, проходить дорога, якою мешканці ходять до зупинки тролейбуса, аби доїхати на роботу та школи.
Проти ж будівництва, говорить Андрій Стефанюк, зібрали підписи з 280 дворів села.
“З громадою це не було погоджено, тобто нас поставили перед фактом, що виграли тендер, тут буде міське кладовище. Справа в тому, що у нас за лісом одразу іде газопровід, труба високого тиску. Плюс, у нас з того боку йде провід ще з 50-х років, азбестова труба. Ви уявляєте, що це таке? Водогін. Тобто, туди потрапляти буде в будь-якому випадку”, - пояснює мешканець села Новоселиця Андрій Стефанюк.
“Перед тим, як щось робити треба зробити запасний водопровід кругом цього місця, де буде кладовище. Це згідно законів про водопостачання”, - додає житель села Володимир Коротун.
“Якщо хоч однією ногою хтось стане — вони дійдуть заберуть і поле, і людські городи заберуть”, - каже мешканець Юрій Подольський.
“Ми ж село – нижче, чим буде кладовище і вся вода буде нам в колодязі бігти, скважини, будемо пити трупний яд”, - говорить селянка Світлана Яценко.
Директор підрядної організації, яка має виконувати роботи, Олександр Шевченко, говорить – мають документи, де зазначено, що у 2012 році розпорядженням Кабміну був наданий дозвіл на розроблення проєкту землеустрою, аби розмістити тут кладовище. Починають будівництво у 2023 році, бо Сумська міська рада виділила 8 млн грн на облаштування першої черги.
“Є газові труби, є вода, яка поставляється по договору з “Хімпрому”. Кожен хвилюється”, - розповідає мешканка села Анна.
“Ми так само тримали документацію, є проєкт, є все. Ми робимо згідно документації. Поки ми б не вийшли – і ми б не знали, і ви не знали. Тепер це питання є, його треба вирішити”, - говорить директор товариства “Суми-Сервіс-Буд” Олександр Шевченко.
Загальна площа виділеної ділянки – 19 гектарів. За словами голови Верхньосироватської громади Зої Нечипоренко, земельна ділянка державна, тож і вплинути на таке рішення не можуть. Замовник будівництва – управління капітального будівництва Сумської міськради. Втім, про наявність там водогону не знали, сказав Сумський міський голова Олександр Лисенко.
“50 років тому, по інформації мешканців був збудований водогін. І ми зараз з’ясовуємо цю ситуацію, тому що на мапах його немає. І тому й планувалася робота з урахуванням, що там водогону немає і там вільна повністю земельна ділянка. Зараз ми з’ясовуємо, тому якщо буде така ситуація – буде інше рішення”, - зазначає міський голова Сум.
До моменту, поки вирішиться питання, зазначає директор підрядної організації, яка мала виконувати будівництво – роботи призупиняють.
“Ніякі подальші роботи проводитись не будуть, поки не будуть з’ясовані всі питання з самоврядуванням, з місцевим самоврядуванням, поки не буде досягнуто взаєморозуміння”, - говорить директор товариства “Суми-Сервіс-Буд” Олександр Шевченко.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!