«Сумщина зараз в складній ситуації, під постійними обстрілами ворога. Однак навіть у таких умовах ми як міністерство, представники місцевої влади та керівництво медичних закладів маємо чітку спільну задачу – забезпечити якість, безпечність та безоплатність медичної допомоги для наших громадян. Зі статистики по Сумщині ми бачимо, що за перші три місяці цього року 34 % пацієнтів з інсультом було госпіталізовано з порушенням меж так званої “золотої години”. Це не просто години. Це загроза здоровʼю людини. Приблизно такою ж була картина у минулому році. Тобто ми чітко бачимо проблему з доступністю вчасної медичної допомоги. Особливо що стосується північної частини області. Це є неприпустимим», – зазначив Віктор Ляшко.
Вирішити питання повноцінного доступу пацієнтів з гострим мозковим інсультом та іншими серцево-судинними хворобами до необхідної медичної допомоги на півночі Сумщини могло б встановлення високовартісного ангіографічного обладнання в Шосткинській центральній районній лікарні. Міністерство охорони здоровʼя України централізовано за державний кошт закупило відповідне обладнання, яке мало бути передано в цей медзаклад. Ангіограф дозволяє оперативно та достовірно діагностувати захворювання серцево-судинної системи людини, дослідити функціональний стан судин, виявити патології, що включає звуження судин або їх закупорку. Це, своєю чергою, дає можливість лікарям максимально оперативно надавати медичну допомогу у випадку інсульту чи інфаркту міокарда. Завдяки такому апарату можна здійснювати всі види ендоваскулярних втручань, а отже – зменшити летальність від серцево-судинних патологій.
«Міністерство виконало свою частину завдання – ангіограф придбаний. Однак, аби він працював, медзаклад має виконати свою частину: забезпечити умови для встановлення та експлуатації обладнання в лікарні, а також навчити фахівців, які на ньому працюватимуть. На жаль, кілька тижнів тому отримав лист, де зазначено, що лікарня не в змозі прийняти закуплене міністерством ангіографічне обладнання та просить про його перерозподіл. Вважаю, це безвідповідальним, тому сьогодні знаходжусь тут, аби разом з керівництвом лікарні, міста та області розібратися в ситуації», – сказав міністр охорони здоровʼя.
Під час наради учасники в складі колективу Шосткинської районної центральної лікарні, мера міста Шостка та представників ОДА обговорили окреслену ситуацію. Міністр акцентував на її неприпустимості та наголосив, що лікарня може просто залишитися без ангіографа, а пацієнти без необхідної медичної допомоги через недбалість, адже ремонт приміщення ще навіть не почали.
Така ж ситуація з рентгенапаратом, кошти на який держава виділила ще у 2021, довоєнному, році. Однак, до цього часу обладнання не почало використовуватись.
«Ми бачимо, що з невідомих причин очільник міста Шостка перерозподілив закуплений нами рентгенівський апарат в іншу лікарню, яка не має необхідних умов для його функціонування. Рентген просто стоїть, замість того, аби виконувати свою пряму функцію – допомагати лікарям рятувати людей. Ми не залишимо такі дії мера без належної відповіді», – зауважив Віктор Ляшко.
Нагадаємо, невдовзі завдяки закупівлям Міністерства охорони здоров’я України сучасний ангіограф запрацює у Миколаївській обласній клінічній лікарні. Ангіограф встановлено у кардіологічному центрі закладу та вже введено в експлуатацію, а команда лікарів пройшла навчання з експлуатації апарату, проведення досліджень та операцій.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!