![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/screenshot_158_26.jpg)
За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України прикордонник Олексій Федоров посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Нагороду матері вручив заступник начальника 5 прикордонного загону з персоналу полковник Сергій Любашевський.
Олексій Федоров народився 29 березня 1981 року в селі Орлівка Ямпільського району, що на Сумщині. У 1999-2000 роках проходив строкову військову службу в Збройних Силах України.
У 2003 році Олексій Федоров вирішив пов’язати своє життя з охороною і захистом кордону, був призваний до лав Державної прикордонної служби України. Службу проходив в підрозділах Сумського прикордонного загону, згодом, у 2016 році був переведений до Луганського прикордонного загону.
24 лютого 2022 року Олексій Федоров одним із перших мужньо, впритул зустрів ворога під час наступу окупаційних військ росії в напрямку населеного пункту Станиця Луганська Луганської області, де прикордонники прийняли перший бій з противником.
З початку повномасштабного вторгнення підрозділ Олексія Федорова виконував бойове завдання з оборони населеного пункту Кремінна Луганської області, де тривали тяжкі бої. Ворог застосовував велику кількість бронетехніки для атаки на місто. Військовослужбовець, не зважаючи на ризик для життя, самовіддано боронив рідний край.
З січня 2023 року Олексій в складі підрозділу продовжує мужньо та героїчно виконувати бойові завдання з оборони міста-фортеці Бахмут Донецької області від навали російських загарбників.
21 лютого 2023 року підрозділ Олексія Федорова зайняв оборону в районі населеного пункту Федорівка Бахмутського району Донецької області. Ворог малими групами піхоти почав наступ на позиції прикордонників з різних боків. Штурмові дії противник здійснював за вогневої підтримки мінометів, ствольної артилерії та АГС. Охоронці кордону визначили напрямок головного удару й розпочали відбиття атаки. Вогневий наліт від наших мінометників не забарився. Прикордонники, під прикриттям обстрілу, наблизилися до противника й ліквідували більшість підрозділу окупантів. Під час бою, який тривав біля трьох годин, прикордонники дали гідну відсіч штурмовим групам загарбників, які упродовж бою посилювали наступ й активно підтримували свої дії артилерією.
В ході запеклого бою майстер-сержант Олексій Федоров отримав вогнепальне осколкове поранення грудної клітини, але це не завадило йому проявити ініціативу та діяти оперативно та впевнено. Завдяки його рішучості та мужності було взято в полон члена штурмової групи пвк «Вагнер», який надав Силам оборони важливу інформацію щодо чисельності, складу угруповання та озброєння, характеру дій противника, повідомили в ДПСУ.
Вічна слава усім загиблим захисникам України!
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
17 липня Роменська громада востаннє попрощалася із Захисником – Юрієм Миколайовичем НАУМЕНКОМ....
Протягом дня росіяни здійснили 27 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 44 вибухи. Обстрілів зазнали Хотінська, Юнаківська,...
17 липня ворожі війська здійснили удар по одному із прикордонних населених пунктів Сумського району. На місце події прибув підрозділ ДСНС....
За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури проводиться досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаї війни (ч. 1 ст. 438...
Сьогодні, 17 липня, у Шосткинській громаді провели в останню путь Сергій Михайлов....