Кількість кібератак на Україну продовжує зростати

Держспецзв'язку фіксує подальше зростання кількості кіберінцидентів та кібератак на державні інформаційні ресурси та обʼєкти критичної інформаційної інфраструктури від початку війни.

Про це йдеться у квартальному звіті про роботу Системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки Оперативного центру реагування на кіберінциденти Державного центру кіберзахисту при Держспецзв’язку.

У III кварталі 2022 року за допомогою засобів Системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки було опрацьовано 24 млрд подій інформаційної безпеки (ІБ). Кількість зареєстрованих та опрацьованих кіберінцидентів зросла – від 64 до 115 порівняно з попереднім кварталом.

Основною метою хакерів є кібершпіонаж, порушення доступності державних інформаційних сервісів та знищення даних інформаційних систем. Фахівці Державного центру кіберзахисту зафіксували істотне зростання розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке дає можливість хакерам викрадати дані чи й взагалі знищувати їх.

Порівняно з попереднім кварталом, кількість подій ІБ з високим рівнем критичності зросла у 3,8 рази, кількість зареєстрованих кіберінцидентів із високим рівнем критичності зросла на 128%.

Варто зазначити, що за ці місяці кількість критичних подій ІБ, джерелом яких є IP-адреси росії, зросла у 35 разів, порівняно з першим та другим кварталами року. Також, порівняно з другим кварталом, майже вдвічі зросла кількість детектованих подій ІБ, пов’язаних із активним скануванням, джерелом яких є IP-адреси росії. Саме з цих IP здійснювали кібератаки на українські інформаційні ресурси, розповсюджували фейкову інформацію, спрямовану на дискредитацію державних органів під час російсько-української війни тощо.

За атрибуцією абсолютна більшість кіберінцидентів повʼязана з хакерськими угрупуваннями, що фінансуються урядом рф. Зокрема, це UAC-0010 (Gamaredon) та інші. У ІІІ кварталі 2022 року основною мішенню хакерів із російської федерації були фінансовий та комерційний сектори, а також українські державні та місцеві органи влади. Найбільшу частку подій інформаційної безпеки можна повʼязати з APT-угрупуваннями та хактивістами.

З повним звітом за ІІІ квартал можна ознайомитися за посиланням.

view counter

По тематике

Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів
16.07.2024 14:17

Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів

15 липня 2024 року волонтерська хакерська спільнота спільно з кіберфахівцями ГУР МО України атакували близько 100 веб-ресурсів у просторі держави-агресора...

Ідентифіковано хакерів російського гру, які атакували «Київстар», матеріали справи передадуть в Гаагу,
04.04.2024 15:55

Ідентифіковано хакерів російського гру, які атакували «Київстар», матеріали справи передадуть в Гаагу,

Кіберфахівці та слідчі Служби безпеки України збирають доказову базу на хакерів головного розвідувального управління генерального штабу рф (більш відомого як...

За два роки зафіксувано 800 кібератак на держустанови України
19.03.2024 10:31

За два роки зафіксувано 800 кібератак на держустанови України

За час повномасштабного вторгнення зафіксували 800 кібератак на держустанови України...

Кіберфахівці ГУР зламали міноборони росії
04.03.2024 16:12

Кіберфахівці ГУР зламали міноборони росії

Кіберфахівці ГУР МО України реалізували чергову успішну спецоперацію проти держави-агресора росії ― у результаті атаки вдалось отримати доступ до серверів...

Українські кібервійська атакували компанії, які сприяють агресору
25.02.2024 13:07

Українські кібервійська атакували компанії, які сприяють агресору

24 лютого кібервоїни зламали 11 сайтів російських компаній, які були помічені у сприянні збройній агресії проти України....

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.