
Виконуючий обов’язки начальника управління з питань ветеранської політики Сумської обласної державної адміністрації Ігор ТИХОНКОВ повідомив, що станом на сьогодні в державі діє дві програми щодо забезпечення житлом.
Ці програми реалізуються в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» та в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх родин».
Згідно з цими постановами, право державну допомогу на поліпшення житлових умов мають ветерани війни-ВПО, ветерани війни першої і другої груп інвалідності та члени родин загиблих захисників.
Порядок отримання такої допомоги наступний:
1) Ветерани, які мають інвалідність І та ІІ групи, ветерани ВПО, члени родин загиблих, які потребують поліпшення житлових умов, або отримання житла, звертаються до виконкомів сільських, селищних, міських рад з питанням стати на квартирний облік з необхідними документами (перелік документів, відповідно до своєї категорії дивіться за посиланням або дізнавайтеся у своїх громадах).
2) Органи місцевого самоврядування, отримавши документи від громадян, проводять засідання житлових комісій, за результатами яких передають протоколи до Обласного управління з питань ветеранської політики до 1 квітня.
3) Управління з питань ветеранської політики Сумської обласної державної адміністрації узагальнює інформацію і до 15 квітня направляє до Мінветеранів для фінансування.
«Станом на сьогодні до житлових комісій територіальних громад Сумщини подано до 60 заяв від ветеранів та членів їх родин. У минулому році грошові сертифікати на придбання житла отримали 38 жителів Сумщини», – повідомив Ігор Тихонков.
Начальник Сумської ОВА підкреслив, керівники громад мають скласти списки осіб, які згідно з постановою Кабміну №719 потребують поліпшення житлових умов. Саме згідно з цими списками ОВА надає до Мінветеранів потребу в коштах для придбання житла.
«Ми не маємо допустити сьогодні, щоб хлопці, які повертаються з війни, не мали де жити, щоб сім’ї загиблих героїв не скористались правом на поліпшення житлових умов, – говорив Володимир Артюх. – Я не вірю, що в усіх громадах Сумщини потребують житло тільки 50 чи 60 осіб. Я прошу керівництво громад віднестись до цього більш відповідально. Інформувати громадян про таку можливість, оперативно збирати від них документи й передавати в Управління з питань ветеранської політики Сумської ОДА».
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У Ромнах відбулося засідання районної комісії щодо розгляду заяв осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також...
У Сумах відбулося засідання консультативної ради у справах ветеранів війни та сімей загиблих захисників України....
Міністерка у справах ветеранів України Наталія КАЛМИКОВА презентувала в Сумах Стратегію ветеранської політики до 2030 року, а також відвідала міський...
Захід під назвою «Зайнятість ветеранів України: перспективні проекти, проблемні питання та шляхи їх вирішення» зібрав представників регіональної влади, народних обранців...
19 лютого його презентували тим, завдяки кому цей простір оговтався від наслідків російської атаки, отримав сучасний вигляд з різноманітними...