
Ілюстративне фото
Днями у Сумах жителями міста, була помічена лисиця. Хоча ці руді звірята можуть виглядати мило, слід пам'ятати про потенційну небезпеку, яку вони несуть. Адже, саме лисиці є основним джерелом сказу в Україні, смертельно небезпечного захворювання як для тварин, так і для людей.
Хвора на сказ лисиця здібна за добу пробігати 10-15 км, без страху контактуючи з безмежною кількістю різних видів тварин і, в першу чергу, з собаками, котами, худобою, яка утримується на пасовищах. А це, в свою чергу, збільшує кількість хворих на сказ свійських тварин та наближає сказ до людини.
Незвичайна поведінка: тварина може здаватися дезорієнтованою, блукати без мети, проявляти страх води, світла або гучних звуків.
Слинотеча: хвора лисиця часто рясно слинить.
Паралічі: можуть спостерігатися паралічі кінцівок або інші порушення координації рухів.
1. Збережіть спокій: не панікуйте і не намагайтеся підійти ближче до тварини.
2. Відійдіть: Спокійно відійдіть у безпечне місце.
3. Не чіпайте тварину: не намагайтеся годувати, ловити або гладити лисицю.
4. Негайно повідомте про інцидент ветеринарну службу, поліцію або місцеву владу.
- Вакцинація домашніх тварин: регулярно вакцинуйте своїх собак і котів проти сказу.
- Обмеження контактів з дикими тваринами: не дозволяйте домашнім тваринам контактувати з дикими тваринами, особливо з лисицями.
- Обережність з дикими тваринами: якщо ви помітили дику тварину, яка поводиться незвичайно, тримайтеся від неї на безпечній відстані.
- Якщо вас вкусила тварина, негайно зверніться за медичною допомогою.
Хворі сказом тварини виділяють вірус із слиною вже в останні дні інкубаційного періоду – за 7-10 днів до появи клінічних проявів і впродовж усього періоду хвороби. Тяжкість клінічних проявів у людини залежить від багатьох чинників:
▪️місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
▪️ кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
▪️віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).
Вірогідність зараження при укусах хворими собаками становить 14%, лисицями – до 30%, вовками – 70%.
Пам'ятайте: сказ – це смертельно небезпечне захворювання, але його можна попередити. Дотримуючись простих правил безпеки, ви захистите себе та своїх близьких.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Сумська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби підтвердила два випадки сказу у лисиць. Тварини були відстріляні в рамках контрольних заходів у Роменському...
Про це повідомляють фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб....
До Краснопільської дільничної лікарні ветеринарної медицини 15 січня 2025 року звернувся житель селища Краснопілля щодо надання медичної допомоги домашньому улюбленцю...
В Охтирській мерії попереджають, що на території мікрорайону “Дачний” (в районі вулиці Армійська, 80, пров. Лісний) мешкає невеликого зросту, чорного...
У Тростянці зареєстрований лабораторно підтверджений випадок сказу у домашньої кішки....