Наразі відповідні завдання поставлені правоохоронним органам, ДСНС, громадам, військовим районним адміністраціям, працюють відповідні Департаменти обласної адміністрації, підготовлені евакуаційні сили і засоби.
У проведенні евакуації активно допомагають громадам Сумщини міжнародні партнери та українські волонтерські організації, повідомляють в ОВА.
Зокрема, ГО «Проліска» надає до 200 одиниць транспорту для перевезення евакуйованого населення, медичні евакуаційні автомобілі (швидкі) для перевезення маломобільних верст населення та продуктові набори.
World Central Kitchen забезпечує гарячим харчуванням місцях проживання евакуйованого населення (гуртожитки, місця компактного проживання) протягом місяця.
ГО «Право на Захист» забезпечує разову фінансову допомогу 10 800 грн. Її переселенці можуть отримати від УВКБ ООН Через Благодійний фонд «Право на захист».
Також ряд послуг з евакуації надає ГО Pluriton та інші міжнародні й українські організації.
У тилових районах Сумщини облаштовано 1297 місць для тимчасового проживання.
«Закликаю жителів громад, які сьогодні перебувають під посиленим обстрілом, обов’язково евакуюватись. Особливо це стосується родин із дітьми, – прокоментував начальник Сумської ОВА Володимир Артюх. – не ризикуйте своїм життям та життями рідних людей.”
Детальну інформацію про час і місце збору та запис на евакуацію можна дізнатись у голів та старост громад.
Крім того, з усіх питань стосовно евакуації населення з прикордоння Сумського району можете звернутися до оперативного чергового евакуаційного штабу Сумської районної військової адміністрації за номером телефону: 0506507083».
За інформацією Сумської районної військової адміністрації, за 7 серпня здійснили евакуацію 35 мешканців населених пунктів, що перебувають під обстрілом, із них 6 дітей.
Всі вони з Шосткинського (199) та Сумського (214) районів. Із 5-км зони прикордоння Конотопського та Охтирського районів всі діти виїхали....