Повідомлення про загибель курей надійшло до спеціалістів ветеринарної медицини 2 січня 2024 року. В ході епізоотичного розслідування виявлено падіж у 8 дворах по вул. Кайдаша в селі Куянівка Сумського району. Також було встановлено, що 23.12.2023 власниками домоволодінь було закуплено 30 голів курей замовлених онлайн, без підтвердження епізоотичного благополуччя. Закуплена птиця загинула повністю. Пізніше 27 та 28 грудня 2023 року клінічні ознаки захворювання та падіж розпочався серед домашньої птиці. Станом на 02.01.2024 загинуло 105 голів птиці: в т. ч. курей – 87 гол., качок – 3 гол., гусей – 15 гол.
Групою швидкого реагування було відібрано патологічний матеріал та направлено до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи для підтвердження діагнозу.
В ході лабораторних досліджень у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи виявлено РНК вірусу типу А, субтипу Н5N1.
Протокольним рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській районній державній адміністрації територію с. Куянівка Білопільської територіальної громади Сумського району Сумської області оголошено неблагополучним пунктом по високопатогенному грипу птиці та накладено карантинні обмеження. Цим рішенням затверджено також План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання грипу птиці.
Робота по недопущенню розповсюдження захворювання грипу птиці продовжується. Щоденно працює від 3 до 5 груп по обліку, вивченню епізоотичного статусу поголів’я птиці в населених пунктах Білопільської територіальної громади.
Вкотре наголошуємо, щоб мінімізувати ризик занесення грипу птиці в особисті домогосподарства звертайте увагу на наявність супровідних ветеринарних документів. Утримуйте куплену птицю ізольовано (в цей період не менше 30 днів, не допускати контакту з власною домашньою птицею). Не допускайте контакту домашньої птиці з дикою. Проводьте ретельну очистку пташника, побілку стін та сідал, а також не забувайте про періодичну дезінфекцію. Дотримуйтеся заходів особистої гігієни при обслуговуванні поголів’я птиці.
У разі виявлення підозри на захворювання птиці (невластивої поведінки, хрипу, кашлю, виділення з носової порожнини) терміново звертайтеся до фахівців державної ветеринарної медицини, повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби України.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Про це повідомив 6 січня Департамент охорони здоровʼя Луїзіани, зазначивши при цьому, що у пацієнта були супутні захворювання....
В Австралії виявили перший випадок пташиного грипу в дитини. Дитина перенесла інфекцію важко, але зараз повністю одужала....
За процесуального керівництва Білопільського відділу Сумської окружної прокуратури повідомлено про підозру зоотехніку підприємства за фактом порушення ветеринарних правил, що спричинило...
На території с. Товста Миколаївської селищної ТГ виявлено РНК вірусу грипу птахів, там діє карантинна зона 10 км....
Дане питання розглянули члени Державної протиепізоотичної комісії при Сумській обласній державній адміністрації....