
“Суми. Про медалі, відставку та мораторій на конфлікт.
Суб’єктивний погляд.
Міського голову Сумської громади знову не допустили до роботи. Антикорупційний суд 7 грудня 2023 року подовжив носіння електронного браслету та відсторонення від посади до 8 лютого 2024 року.
Як реагують на це сумчани? Думаю, що вже ніяк. Стан шоку, образи за місто, сорому тощо, - минув. Відео, оприлюднені офіційними органами були красномовним. Опитування медіа на вулицях громади - практично однозначними. Центральна вдала підсилила прифронтове місто введенням міської військової адміністрації. Виконувача обов'язки міського голови призначив відсторонений міський голова в перерві між судовими засіданнями. Депутати обрали секретаря ради на термін відсутності попереднього секретаря, який зараз в ЗСУ. Караван йде далі. Ї це зовнішня сторона медалі.
Є внутрішня сторона. Зараз громадою керують три голови:
1. В.о. міського голови, - шляхом адміністрування певних повноважень виконавчої гілки влади, а саме виконкому, департаментів, управлінь, відділів тощо. Персоніфіковано – не обрана, як міський голова, а призначена людина. І не тиждень, і не два.
2. Сумська міська рада, - в особі секретаря ради, який сьогодні проходить спец перевірку. В існуючий конфігурації влади його повноваження будуть обмежені виключно адмініструванням роботи міської ради.
3. Новостворена юридична структура міської військової адміністрації в особі її начальника. Начальник ВА відповідно до Закону України «Про правові засади воєнного часу» (ст.15) перебирає на себе більшість повноважень міського голови в частини управління виконавчими органами. Також йому переходить основна частина повноважень міської ради, як-то - бюджет, майно, земля. Там є певні обмеження по строках дії підписаних Угод, але немає заборони про їхню пролонгацію.
Отже усе переплітається. Персоналізована відповідальність має шанс трансформуватися в колективну. Додам, що кожна посада тягне за собою видатки бюджету на її тримання.
Я бачу іншу можливість організації управління Сумською громадою та територією в існуючих умовах. Пропоную депутатському корпусу висловити недовіру та проголосувати за відставку чинного міського голови, який вже довгий час знаходиться під слідством і навіть не оскаржую рішення щодо відсторонення його від посади. https://docs.google.com/viewer?url=http://smr.gov.ua/images/documents/Proekty/Sesii/2023/10_govteny/10/1.docx&embedded=true.
На мою думку, він себе повністю скомпрометував.
Але нам потрібно єдність цьому рішенні. Навіть 29 голосів це замало. Публічно - замало. Основою єдності має стати документ між фракціями, секретарем ради, начальником ВА. Я б назвала його Мораторієм на конфлікти строком на рік. Аби навчитися спільно працювати.
В.о. міського голови відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування" до виборів стає секретар міської ради. Він не є членом будь-якої фракції. І має персоніфіковану відповідальність за свої дії.
Таким чином у прифронтовій громаді співпрацюють дві гілки - цивільна та військова. Кожна відповідає персональним прізвищем. Повноваження кожного визначені законами України "Про місцеве самоврядування", "Про правовий режим воєнного стану". Вони мають одну мету і тісну співпрацю”, - написала вона у фейсбуці.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Колишній міський голова Сум Олександр Лисенко виклав у фейсбуці фото у військовій формі і повідомив, що наразі проходить навчання на...
Сьогодні, 13 березня, у Сумському окружному адміністративному суді мало бути засідання у справі поновлення на посаді міського голови Сум Олександра...
Сьогодні, 5 лютого, у Сумському окружному адміністративному суді мав розпочатися колегіальний розгляд справи по суті за позовом Олександра Лисенка –...
Про це повідомила депутатка Ірина Дяденко....
Олену Хотенко відсторонили від посада в.о. податкової Сумщини....