Втім починаючи з березня вони фіксувалися фактично у кожній громаді, особливо навесні та восени. Здебільшого це пов'язано зі спалюванням громадянами сухостою, опалого листя та інших рослинних решток. І хоч працівники Державної екологічної інспекції у Сумській області активно проводили інформаційно-роз'яснювальну роботу з представниками влади та мешканцями, це не дозволило повністю уникнути масштабних пожеж.
Упродовж 2023 року державними інспекторами з охорони навколишнього продного середовища Сумської області "на гарячому" вдалося впіймати 10 паліїв. Зокрема, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах ними складено 3 протоколи на 4 590 гривень штрафів. За самовільне спалювання рослинності та її залишків до адміністративної відповідальності притягнуто 7 громадян. Загальна сума штрафів, накладених на цих порушників, склала 21 420 гривень.
Окрім штрафів, фахівці Інспекції розраховували екологічні збитки, до яких призвело забруднення атмосферного повітря продуктами горіння. Так, фахівців Інспекції було залучено до роботи в рамках кримінального провадження за фактом умисного підпалу рослинності у с.Гірне Нижньосироватської громади. Внаслідок цього на значній території із дикорослою рослинністю сталася масштабна пожежа. За даним фактом екоінспектори нарахували майже 4 мільйони гривень збитків.
Та не завжди причинами пожеж були цілеспрямовані дії порушників - вони ставалися і внаслідок надзвичайних ситуацій. Наприклад, у травні поточного року біля с.Бошівка Буринської громади через порушення правил експлуатації загорілася сільгосптехніка. Вогонь швидко поширився по кукурудзяному полю і зрештою охопив близько 10 гектарів сільгоспугідь. За оцінкою Інспекції, внаслідок цього відбулося забруднення атмосферного повітря на суму збитків понад 6,6 мільйонів гривень.
Також на Сумщині сталося безліч пожеж в межах населених пунктів та на природних й інших територіях внаслідок активних бойових дій. Зокрема, у 2023 році фахівцями Інспекції було розраховано майже 12,5 мільйонів гривень за забруднення атмосферного повітря внаслідок загоряння сухої рослинності після влучання ворожих снарядів. Та слід зазначити, що ці розрахунки проводилися лише за тими фактами, де була можливість встановити площу та час горіння. Насправді ж російські окупанти заподіяли довкіллю набагато більше шкоди.
Попри те, що цьогорічний пожежонебезпечний період на Сумщині закінчився, Державна екологічна інспекція у Сумській області закликає громадян неухильно дотримуватися вимог природоохоронного законодавства та правил протипожежної безпеки в екосистемах! Не забувайте, що під час дії воєнного стану умисний підпал може розцінюватися як диверсія, повідомляє держекоінспекція в Сумській області.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Інспекція продовжує фіксувати негативний вплив на довкілля Сумщини внаслідок збройної агресії російської федерації....
Держекоінспекція Сумщини подала до суду позов щодо стягнення з лісгоспу збитків за поруб дерев на території ландшафтного заказника....
Шостка працівники Державної екологічної інспекції у Сумській області виявили громадянина під час видалення зелених насаджень....
10 січня інспектори Державної екологічної інспекції у Сумській області здійснювали обстеження території Перемозького старостату Глухівської громади. У ході цієї...
У Державній еконіспекції Сумщини підбили підсумки природоохоронної операції "Новорічна ялинка"....