За її словами, обговорення цього питання організоване, щоб зібрати інформацію про ресурси, якими наразі володіють донорські організації, і які вони готові спрямувати, та надати їм актуальні відомості про громади та їх потреби у твердому паливі на поточний опалювальний період.
Як зазначила Олена Бойко, забезпечення жителів саме прикордонних громад, які потерпають від постійних ворожих обстрілів – серед пріоритетів, які стоять на цей опалювальний сезон. Деякі громади, зокрема, Лебединська, Шосткинська, Шалигинська, частково або повністю передбачили кошти на забезпечення потреб населення у паливній деревині. Проте, більшість із них не мають ні фізичної можливості, ні фінансових ресурсів заготовити та придбати дрова. Разом з тим, таку можливість має ряд міжнародних партнерів, у яких забезпечення дровами населення є одним із напрямків їх гуманітарної місії.
«Для нас важливо, щоб ті громади, які найбільше потребують паливної деревини, не залишилися поза увагою. Саме тому необхідно зараз спільно випрацювати мапу постачання твердого палива у прикордоння. Для цього координуємо процес і звіряємо дані. Ми готові надати міжнародним партнерам актуалізовані запити у розрізі громад і чекаємо на зворотній зв'язок, щоб чітко розуміти: коли і в якому вигляді допомогу зможуть надати донори, у якому обсязі і в які громади вони планують «зайти», щоб охопити всі населені пункти прикордоння, які потребують твердого палива взимку», – зазначила заступниця голови ОВА.
Про потреби прикордонних громад у дровах для населення присутніх та міжнародних партнерів поінформувала директорка Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОВА Людмила МУСІЯКА.
Вона повідомила, що за даними 18 територіальних громад Сумщини, на яких велися або ведуться бойові дії, паливної деревини потребують понад 31 тисяча домогосподарств. Із них 23,5 тисяч мають виключно пічне опалення, 7,5 тисяч – додатково мають інші системи теплопостачання, які не функціонують, тож обігріваються будинки також лише пічним опаленням. Із зазначеної кількості 23,3 тисяч домоволодінь відносяться до незахищених верств населення.
Посадовець також додала, що на Сумщині за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється виплата допомоги у розмірі 3200 гривень на придбання дров пільговим категоріям громадян, серед яких родини загиблих захисників, особи з інвалідністю 1 групи, сім’ї учасників бойових дій з числа малозабезпечених. Наразі 63 родини вже отримали відповідні кошти, повідомили в ОВА.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Допомогу у вигляді дерев’яних брикетів для опалення домогосподарств отримують від ЮНІСЕФ сім’ї з дітьми, які проживають у радіусі 30 кілометрів...
Про це під час наради із головами районів і громад доповіла начальнику ОВА Володимиру АРТЮХУ директорка обласного Департаменту з питань...
За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури 14 березня 2024 року колишньому виконувачу обов’язків генерального директора Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства...
Домогосподарства Сумської області недостатньо забезпечують паливною деревиною....
Про стан забезпечення населення Сумщини паливною деревиною доповіла заступниця голови обласної військової адміністрації Олена Бойко....