У холі центру зібралися представники апарату Тростянецької міської ради, які долучилися до оснащення цього центру, та внутрішньо переміщені особи, які звернулися з заявами про проживання саме у цьому центрі, та найближчими днями, після засідання виконавчого комітету, отримають довгоочікувані ордери та зможуть заселитися до цих комфортних та затишних кімнат. Люди не стримували сліз радості, адже деякі вже більше року не мають де жити, бо їх житло повністю зруйноване.
Символічну стрічку перерізав міський голова Юрій Бова разом з юними дівчатами, що будуть жити у цьому центрі, та звернувся до присутніх з напутнім словом:
«Наша задача – допомагати тим людям, які потерпають залишившись без житла, як тростянчанам, так і жителям інших громад. Ми робимо все можливе, щоби прихистити якнайбільшу кількість ВПО. Я переконаний, що наша держава допоможе людям відбудувати житло і ця програма вже запущена. Але на це потрібен час, і ми готові прихистити людей, допоки їх житло не буде відбудоване. Ми постаралися, щоб вам було зручно, комфортно, щоб створити достойні умови для проживання. Дякуємо за це нашим міжнародним та українським партнерам, які долучилися до облаштування цього центру. Тож користуйтеся цим житлом, але бажаю якнайшвидше відбудувати своє, повернутися у свої домівки та жити мирним повноцінним життям!»
Довідково: Дане приміщення розраховане для проживання 36 внутрішньо переміщених осіб. У ньому розташовано 8 однокімнатних та 4 двокімнатних номерів. Кімнати оснащені туалетами, сучасними душовими кабінами, гарячою водою. Тут обладнані кухня загального користування, пральня та кімнати для відпочинку.
Загальна вартість робіт з облаштування цього приміщення склала близько 4,7 млн гривень. Близько 1,5 млн гривень виділила швейцарська компанія «MedAir», 730 тисяч гривень було залучено від міжнародного фонду "Відродження" через громадську організацію «Центр Європейської інтеграції Слобожанщини». Залишок коштів був виділений Тростянецькою міською радою з субвенції, які не були використані на будівництво басейну, та за погодженням з Міністерством молоді та спорту України перенаправлені для облаштування Центру проживання ВПО.
Крім цього, на завершальній стадії знаходиться облаштування центрів у селах Солдатське та Дернове. Центра проживання у селі Мартинівка вже повністю облаштований. У селах Мартинівка та Дернове є вільні кімнати, тож внутрішньо переміщені особи, які мають потребу у тимчасовому житлі, можуть звертатися з відповідними заявами до Центру надання адміністративних послуг. Також за роз’ясненнями можна звертатися до відділу соціального захисту Тростянецької міської ради, або до старости.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!