Інфляція: невелика інструкція

Ріст цін на продукти та послуги — це наша реальність. Гроші стають дешевшими, а підвищення заробітної плати не встигає компенсувати цей розрив.

Що таке інфляція, чи є вона обов’язковою умовою для розвитку цивілізації та як убезпечити свої гроші дізнайтеся у цій статті. 

Трохи фінансової грамотності

Інфляція — це процес загального підвищення цін на товари та послуги, що призводить до зниження купівельної спроможності грошей. Інакше кажучи, при інфляції на ту саму кількість грошей можна купити менше, ніж раніше.

Головні причини — дефіцит товарів та надлишковий об’єм коштів в обороті. В країнах з ринковою економікою це викликає підвищення цін. Однак якщо панують адміністративно-командні методи ведення господарства вартість товарів може не підвищуватися, але самі потрібні речі зникають з полиць магазинів, як було в СРСР.

Причини інфляції:

  • • підвищений попит на товари або послуги;

  • • підвищення собівартості товарів та послуг з будь-яких причин, що підштовхує власників підприємства змінювати ціни;

  • • надмірний випуск грошей — вони не забезпечені товарною масою, тому ціни зростають.

Інфляція має як позитивні, так і негативні наслідки. Вона може стимулювати економічну активність, але водночас спричиняє зниження реальних доходів населення, особливо якщо заробітні плати та соціальні виплати не встигають за зростанням цін.

Види інфляції

Відомі економісти надають різні класифікації інфляції. Зосередимося на основних:

  1. Помірна (до 10% на рік) — ціни зростають повільно. Це контрольований процес, який може стимулювати економічне зростання.

  2. Галопуюча інфляція (від 10% до 100% на рік) — неприємна річ, стан у якому наразі перебуває Україна. Така інфляція дестабілізує економіку.

  3. Гіперінфляція (понад 1000% на рік) — неконтрольований варіант. Типовим прикладом є країни Африки. Призводить до повного руйнування грошової системи держави.

Як убезпечити себе?

Захистити себе від інфляції неможливо. Однак є способи, що допоможуть нівелювати її наслідки. На що звернути увагу:

  1. Інвестиції у нерухомість або акції — житло завжди потрібне (або для вас, або здавати в оренду). Обирайте акції компаній, які мають стабільне зростання та добре переносять інфляцію (наприклад, компанії зі стабільним попитом на товари).

  2. Купівля дорогоцінних металів — але не просто золоті сережки, а банківське золото.

  3. Збереження коштів в іноземній валюті. Зокрема, банківські депозити в доларах чи євро.

  4. Вкладення у власний бізнес або саморозвиток.

Кожна стратегія має право на життя, але обирати власнику коштів. Інфляція супроводжує нашу цивілізацію, викоренити її неможливо. Однак кожному під силу зменшити її вплив на власні фінанси.

®

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.