Про це гопорили під час зустрічі з головами медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), що відбулася 11 жовтня.Правоохоронці повідомили, що з початку року було викрито 77 осіб, причетних до корупційних діянь у сфері МСЕК, а також виявлено 7 злочинних угруповань серед представників комісій. Міністерство охорони здоров’я підкреслює, що всі, хто допомагає ухилянтам отримувати неправомірні довідки, повинні понести відповідальність.
Спільно з правоохоронними органами вже проаналізовано майже 19 тисяч медико-експертних справ. Результати цієї співпраці помітні у ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та підозри.
Зустріч також продовжила дискусію щодо реформування МСЕК, розпочату 10 жовтня з представниками громадськості, де був представлений законопроєкт, що передбачає системні зміни в медичній експертизі. Цей законопроєкт вносить зміни до 27 законів та кодексів України.
Реформа експертизи є ключовою частиною змін, метою яких є встановлення чітких і прозорих критеріїв для направлення на експертизу. Особливу увагу планується приділити цифровізації процесу. Обов’язкове використання електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) стане одним із антикорупційних запобіжників, що дозволить відстежувати етапи прийняття рішень та запобігати зловживанням.
Зміни, що пропонуються, включають:
Проведення експертиз у кластерних та надкластерних лікарнях, де є всі необхідні фахівці та можливості для додаткових обстежень.
Направлення на експертизу за чіткими критеріями з підтвердженням через електронну систему.
Запровадження електронного направлення для проходження експертизи.
Самостійне направлення на експертизу сімейними або лікуючими лікарями без залучення лікарсько-консультативної комісії.
Врахування даних, внесених під час реабілітації, при прийнятті рішень комісією.
Створення окремого інструментарію для оцінки потреб, який буде застосовуватися й в інших сферах.
Зміна порядку фінансування експертизи: кошти з окремої бюджетної програми будуть сплачувати Національна служба здоров’я України за проведення кожного оцінювання.
Якщо виникли запитання щодо проходження МСЕК чи оскарження рішень, звертайтеся на «гарячу лінію» МОЗ за номером 0 800 60 20 19. У разі вимагання хабаря повідомляйте Національній поліції.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Наприкінці жовтня Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента Володимира Зеленського розглянула питання корупційних порушень у процесі встановлення...
Служба безпеки викрила керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської облради на корупційних схемах для ухилянтів....
Правоохоронці ГУ Національної поліції в Житомирській області продовжують розслідування діяльності групи медиків, які допомагали військовозобов’язаним отримувати фіктивні групи інвалідності. Серед...
Працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них...