Уряд Японії для просування 4-денного робочого тижня запустив реформу стилю роботи, спрямовану на заохочення гнучких робочих графіків, скорочення робочих годин та обмежень понаднормової праці. Про це пише ua.news з посиланням на CNBC.
У рамках реформи Міністерство праці, зокрема, виплачуватиме субсидії компаніям, які захочуть скоротити робочий час для співробітників.
Для компаній у Японії ще з 2021 року на законодавчому рівні закріплена можливість перейти на 4-денний робочий тиждень. За даними Мінпраці, за три роки лише 8% компаній у країні скористалися правом надавати співробітникам три вихідні на тиждень.
Сама ідея 4-денного робочого тижня не популярна в Японії, відомій своєю культурою трудоголіків.
Як пояснює Мартін Шульц, головний економіст з питань політики компанії Fujitsu, робота – це місце, де більшість японців спілкуються найбільше, і співробітники часто готові залишатися там довше, щоб допомагати команді.
«Бути частиною компанії — це бути частиною спільноти, що часто призводить до збільшення робочого часу, але не до його ефективності», – сказав він в інтерв'ю CNBC.
Своєю чергою уряд прагне скоротити робочі години, щоб розв'язати проблему захворювань на роботі та знизити навантаження на систему охорони здоров'я.
Згідно з урядовим звітом, 10,1% чоловіків і 4,2% жінок працюють понад 60 годин на тиждень, що призводить до захворювань і навіть смерті від перевтоми та стресу, що має свій термін у Японії – «кароші». У 2022 році в країні 2968 людей померли від самогубства, яке приписується кароші.
Японія не єдина країна, де люди помирають на роботі від перевтоми: у Швеції, наприклад, через стрес на робочому місці померло 770 людей у 2019 році. Але Японія єдина країна, яка на державному рівні веде статистику смертей від стресу та перевтоми на роботі.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
В рамках першого етапу грантової угоди між Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) та Україною, медзаклади вже отримали дев’ять апаратів МРТ,...
Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) замовило в українських виробників техніку для потреб гуманітарного розмінування, яку планує передати Державній службі надзвичайних...
Японія скасовує рейси та призупиняє рух швидкісних поїздів перед тайфуном Ampil....
Японський уряд перейшов до фінальної стадії узгодження надання 3,3 мільярда доларів на підтримку України....
Два сильні землетруси магнітудою 5,9 і 4,8 сталися в японській префектурі Ісікава, завдавши незначної шкоди електростанції Шика, але без будь-яких...