
Уряд Японії для просування 4-денного робочого тижня запустив реформу стилю роботи, спрямовану на заохочення гнучких робочих графіків, скорочення робочих годин та обмежень понаднормової праці. Про це пише ua.news з посиланням на CNBC.
У рамках реформи Міністерство праці, зокрема, виплачуватиме субсидії компаніям, які захочуть скоротити робочий час для співробітників.
Для компаній у Японії ще з 2021 року на законодавчому рівні закріплена можливість перейти на 4-денний робочий тиждень. За даними Мінпраці, за три роки лише 8% компаній у країні скористалися правом надавати співробітникам три вихідні на тиждень.
Сама ідея 4-денного робочого тижня не популярна в Японії, відомій своєю культурою трудоголіків.
Як пояснює Мартін Шульц, головний економіст з питань політики компанії Fujitsu, робота – це місце, де більшість японців спілкуються найбільше, і співробітники часто готові залишатися там довше, щоб допомагати команді.
«Бути частиною компанії — це бути частиною спільноти, що часто призводить до збільшення робочого часу, але не до його ефективності», – сказав він в інтерв'ю CNBC.
Своєю чергою уряд прагне скоротити робочі години, щоб розв'язати проблему захворювань на роботі та знизити навантаження на систему охорони здоров'я.
Згідно з урядовим звітом, 10,1% чоловіків і 4,2% жінок працюють понад 60 годин на тиждень, що призводить до захворювань і навіть смерті від перевтоми та стресу, що має свій термін у Японії – «кароші». У 2022 році в країні 2968 людей померли від самогубства, яке приписується кароші.
Японія не єдина країна, де люди помирають на роботі від перевтоми: у Швеції, наприклад, через стрес на робочому місці померло 770 людей у 2019 році. Але Японія єдина країна, яка на державному рівні веде статистику смертей від стресу та перевтоми на роботі.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
29 січня в Охтирській лікарні відбулась церемонія підписання грантової угоди в рамках програми "Кусаноне" в режимі онлайн з Надзвичайним та...
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Накаґоме Масаші, де обговорили...
16 січня відбулася зустріч заступника Міністра економіки України Андрія Телюпи з японською делегацією на чолі з Міністром Посольства Японії Юдзі...
Україна активно розвиває торговельні відносини з Японією, прагнучи не лише збільшити обсяги експорту, але й залучити інвестиції для створення японських...
Заступниця міністра розвитку громад і територій Марина Денисюк зустрілася з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунагою та Сатоші...