В Англії один з провідних університетів закликає відмовитися від вивчення Платона та Аристотеля як кабінетних вчених

Провідний університет Великобританії нещодавно опублікував нові рекомендації, які відкидають давньогрецьких філософів, таких як Аристотель і Сократ, на користь сучасних азіатських і африканських мислителів.

Новий «набір інструментів» для шкіл і університетів був розроблений Лондонським університетом SOAS, колишньою Школою східних і африканських досліджень.

Серед мислителів нового віку, яких рекомендують натомість, є індійсько-американська феміністка, нігерійська «гендерна теоретиця» та японський експерт з дзен, повідомляє Daily Mail.

Інструментарій відкидає дослідження класичних грецьких мислителів Арістотеля, Платона та Сократа як «теоретизування в кріслі». Філософи, які залишилися позаду, також включають Іммануїла Канта та Бертрана Рассела.

Університет Великобританії залишив поза увагою давньогрецьких філософів

Це перше офіційне керівництво, розроблене вченими SOAS, спрямоване на «деколонізацію» філософії з амбіціями надати більше філософських перспектив з Африки, Азії, Близького Сходу та Латинської Америки. У новому списку пропонуються такі книги, як «Теорії помилок в індійській філософії», «Епістемологія Корану» та «Бути білим: мислення про феміністське розуміння раси та расової переваги»

 Доктор Пол Ґіладі, один із науковців, який розробив інструкції, пояснив: «Згадуючи минуле, я побачив, що моя філософська підготовка була сліпою до багатства мудрості Африки, Азії, Близького Сходу та Латинської Америки, навіть не цікавилася нею. , і корінні громади… Навчання було орієнтоване на дотримання та відтворення вже узгодженої філософської традиції, яку ми не маємо кидати виклик».

Посібник описує, як основна програма викладання «здебільшого зосереджена на канонічних західних філософах, які пропонують глибокі ретроспекції власного досвіду». Інструментарій додає: «Багато епістемологічного дискурсу також включає «теоретизування в кріслі».»

The Daily Telegraph повідомляв, що у 2017 році студенти SOAS потрапили в заголовки газет із закликами до деколонізації їхнього «білого закладу», тобто відсторонитися від Сократа, Аристотеля та Платона, а натомість до «азіатських чи африканських філософів». Студенти сказали, що, враховуючи етос SOAS, «більшість філософів на наших курсах [має бути] з Глобального Півдня або його діаспори».

Покійний Роджер Скрутон, автор «Історії сучасної філософії», відповів різко. «Це свідчить про невігластво та рішучість не подолати це невігластво», — сказав він.

«Якщо вони думають, що «Критика чистого розуму» Канта виникла в колоніальному контексті, я хотів би це почути», — цитує його слова Daily Telegraph.

Філософи, яких хотіли б бачити в програмі

По-перше, це Нісіда Кітаро, який помер у 1945 році та був описаний як найважливіший японський філософ ХХ століття.

Кітаро був емпіриком: тобто філософом, який вірив, що знання виникає з досвіду, на відміну від раціоналістів, які вірять, що справжнє знання повинно виходити з розуму та логіки.

Інший філософ у списку, Квасі Віреду, який помер лише у 2022 році, також сильно надихався західною філософією. Після університету в Гані він отримав ступінь магістра в Університетському коледжі Оксфорда.

Він поєднав цю традиційну освіту з унікальним африканським напрямком мислення у своїй філософії, зокрема закликаючи африканців застосовувати логіку до своїх забобонів.

У списку сильний феміністичний контингент. Ума Нараян, народжена в Індії, професор філософії коледжу Вассар, Нью-Йорк, має тут особливий відгук. Будучи молодою студенткою, вона знайшла недоліки в традиційному викладанні, сказавши, що хоча вона навчалася на докторську дисертацію в Америці у 1980-х роках – у той час як по всій країні точилися феміністські дебати – у навчальній програмі цього не було «ані сліду».

Ще одним критиком європейського білоцентричного погляду на філософію є Нкіру Нзегву, який народився в Нігерії, але зараз є професором африканських досліджень в Університеті штату Нью-Йорк.

Вона поетеса, художниця та вчений, яка називає себе жінкою епохи Відродження. Крім того, вона була першою людиною, яка запропонувала американським студентам вивчати хіп-хоп, пише Daily Telegraph.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

Франція надала 100 тис. євро для облаштування сучасних класів у 5 школах Сумщини
17.11.2024 15:36

Франція надала 100 тис. євро для облаштування сучасних класів у 5 школах Сумщини

Кошти спрямують на ремонт кабінетів, закупівлю необхідного для навчання дітей обладнання, техніки та меблів у закладах Сум, Ромен, Охтирки, Конотопа...

У Тростянці ще 5 закладів освіти переходять на змішану форму навчання
04.11.2024 15:11

У Тростянці ще 5 закладів освіти переходять на змішану форму навчання

На засіданні комісії з ТЕБ та НС Тростянецької міської ради розглянули питання про організацію навчального процесу в закладах освіти....

У Сумській громаді хочуть створити новий освітньо-культурний простір
02.11.2024 15:53

У Сумській громаді хочуть створити новий освітньо-культурний простір

Сумська міська громада працює над проєктом «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами»....

Сумські освітяни отримали нагороди за інноваційні досягнення
02.11.2024 09:51

Сумські освітяни отримали нагороди за інноваційні досягнення

Колективи Центру професійного розвитку педагогічних працівників і п’яти закладів освіти Сумської МТГ представили свої матеріали на XVI Міжнародній виставці «Інноватика...

Школи сумської громади отримають грошову допомогу від ЮНІСЕФ на підготовку до зими
01.11.2024 15:40

Школи сумської громади отримають грошову допомогу від ЮНІСЕФ на підготовку до зими

Для поліпшення умов навчання в зимовий період 2024 – 2025 років 11 шкіл Сумської МТГ отримають кошти від Дитячого фонду...

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.