У ході розслідування було встановлено факти придбання членами сім’ї фігуранта дороговартісних автомобілів на території України з подальшим переміщенням за кордон, а також факти придбання елітної нерухомості за кордоном, загалом на суму понад 190 мільйонів гривень.
Різниця між вартістю набутих активів та законними доходами фігуранта та членів його сімʼї складає понад 140 мільйонів гривень. Походження цих коштів не підтверджується жодними документами.
Фігурант підозрюється за ст. 368-5 КК України (незаконне збагачення).
Йому загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Розслідування здійснювалось у тісній співпраці з правоохоронними органами іноземних держав, яким Державне бюро розслідувань висловлює глибоку подяку за їх вклад у справу.
Нагадаємо, під час досудового розслідування Бюро зібрало величезний власний масив доказової бази. Для повноцінного та неупередженого розслідування вивчались й повідомлення ЗМІ. Також були досліджені матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського воєнкома на понад 188 млн грн.
Зокрема, одне з журналістських розслідувань показало, що мати воєнкома минулого року стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн євро. Також з’ясувалось, що, окрім елітної закордонної нерухомості, вона цьогоріч придбала ще й автомобіль Mercedes-Benz EQV за майже 3 млн грн.
Згодом правоохоронці встановили, що й теща ексвоєнкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку, не маючи для цього достатніх коштів законного походження. До нього входили: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG, Toyota Land Cruiser.
Дружина ексвоєнкома також придбала іншу закордонну нерухомість — офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тис. євро, також не маючи для цього достатньої кількості законно отриманих активів та доходів.
Наразі розпочато ознайомлення сторони захисту з матеріалами провадження, після чого справу буде передано до суду.
Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону та Офіс Генерального прокурора, повідомляють в Державному бюро розслідувань.
Військовослужбовець, підозрюваний у смертельному побитті сум’янина Євгена Криводуба в Сумському міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки був відпущений під...
У зв’язку з інформацією про затримання працівниці одного з районних ТЦК та СП Сумської області за підозрою в отриманні неправомірної...
За даними слідства, працівниця ТЦК та СП організувала схему отримання неправомірної вигоди у розмірі 3000 доларів за уникнення мобілізації до...
29 грудня на території сумського міського ТЦК та СП стався конфлікт між військовослужбовцем та цивільним чоловіком. Останній від отриманих травм...
Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно правоохоронця з Сумської області, який продавав мешканцям прикордоння інформацію з обмеженим доступом....