У документі висловлено підтримку створенню спеціального трибуналу зі злочину агресії Росії та використання заморожених активів РФ на користь України, повідомляє Гордон.
Декларацію підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Великобританія та США. Загалом у конференції брало участь 57 держав.
"Ми заявляємо про наше рішуче засудження всіх міжнародних злочинів, скоєних у контексті агресивної війни Російської Федерації проти України; ми, зокрема, у найрішучіший спосіб засуджуємо всі незаконні напади на цивільні об'єкти, медичні установи, об'єкти цивільної інфраструктури, сільськогосподарські й інші найважливіші об'єкти інфраструктури та об'єкти культурної спадщини; ми також засуджуємо незаконні викрадення й затримання, насильницькі зникнення, тортури, жорстоке поводження та страти українських громадян у РФ і на територіях України... незаконне переміщення українських дітей та їх депортацію у РФ, усі форми сексуального насильства та злочинів на гендерному ґрунті, пов'язані з конфліктом, і незаконні напади, які завдають широкомасштабних, довгострокових і серйозних збитків природному середовищу", – ідеться в декларації учасників конференції.
Вони підтвердили, що підтримують роботу зі створення спецтрибуналу для розслідування воєнних злочинів росіян та їхнього судового переслідування. Крім того, країни-учасниці наголосили на обов'язку РФ нести правові наслідки всіх її протиправних дій в Україні або проти України, включно з відшкодуванням збитків. У декларації підтримють відкриття Реєстру збитків, завданих унаслідок російської агресії.
"Ми підтверджуємо, що російські суверенні активи в наших юрисдикціях залишаться замороженими в повному обсязі доти, доки Російська Федерація не припинить агресії й не заплатить за шкоду, якої вона завдала Україні. Ми підтримуємо обговорення в межах міжнародної спільноти питання про можливе використання заморожених російських суверенних активів і доходів від них на користь України", – заявили учасники конференції.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 3 квітня подякував у Х учасникам заходу, наголосивши на дедалі більшій підтримці ідеї спецтрибуналу.
"Два роки тому всі категорично відкидали ідею створення спеціального трибуналу зі злочину російської агресії проти України. Рік тому здавалося, що вона загрузла в суперечках між державами. Сьогодні більшість із них має чітке розуміння, що альтернативи створенню повноцінного трибуналу немає", – написав він.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Чинний президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор 8 серпня відхилив прохання влади України про арешт російського лідера Володимира Путіна, якщо...
Японський уряд перейшов до фінальної стадії узгодження надання 3,3 мільярда доларів на підтримку України....
СБУ готує для Гааги доказову базу щодо масового використання рашистами протипіхотних мін проти цивільного населення України....
Президент Естонії Алар Каріс 30 травня підписав закон, що дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, яких росія завдає...
У Німеччині зберігаються €3,95 млрд заморожених активів рф. Німеччина погоджується використати відсотки від прибутку з активів для допомоги українській армії....