В Україні циркулюють 29 субваріантів COVID-19, підтипів штаму «Омікрону»

Під час епідсезону 2023/2024 в Україні триває секвенування штамів COVID-19 на мутації. Таке лабораторне дослідження дозволяє відстежувати наявні штами, які переважають на території країни, та характер мутацій, що виникають, — для вживання оперативних заходів у разі збільшення випадків захворюваності під час епідсезону.

Зараз на території країни циркулює 29 субваріантів штаму «Омікрон», повідомляють в МОЗУ.

Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема «Дельту» та «Альфу», поширені під час попереднього епідсезону. Виокремити субваріанти вдалося завдяки секвенуванню у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Це спеціальне лабораторне дослідження, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус та виявити, які мутації відбулися у його геномі.

«Світова тенденція щодо COVID-19 полягає у тому, що вірус остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, як грип. Щороку люди будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати. Наразі відомий і досліджений характер мутацій COVID-19 не вказує на те, що вірус став агресивнішим для організму. Все частіше COVID-19 протікає як гостра респіраторно-вірусна інфекція та ухиляється від імунної відповіді — тобто швидше вражає ослаблений імунітет, тому захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання, особливо старшим за 60 років та з хронічними захворюваннями, необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем і зробити щеплення», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За перебігом захворювання штам «Омікрон» переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні. 

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

Зростання випадків ГРВІ, грипу та COVID-19 спостерігається і серед дітей, і серед дорослих
31.10.2024 11:30

Зростання випадків ГРВІ, грипу та COVID-19 спостерігається і серед дітей, і серед дорослих

З 21 до 27 жовтня в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли 124 109 людей, із них 76 689...

Зросла захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 серед дітей
18.10.2024 12:42

Зросла захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 серед дітей

У порівнянні з минулим тижнем, кількість випадків захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19 серед дорослих і дітей зросла на 1,4%...

За тиждень понад 114 тисяч українців захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19 , майже 60 % госпіталізованих — діти
13.10.2024 15:29

За тиждень понад 114 тисяч українців захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19 , майже 60 % госпіталізованих — діти

У жовтні в Україні почався епідемічний сезон, тобто в цей період серед населення починає зростати кількість випадків респіраторно-вірусних сезонних захворювань,...

У Сумах падає захворюваність на ГРВІ: проте є померлий від ковіду
23.09.2024 12:28

У Сумах падає захворюваність на ГРВІ: проте є померлий від ковіду

Начальник управління охорони здоров'я Олена ЧУМАЧЕНКО під час апаратної наради в мерії проінформувала про ситуацію з сезонними захворюваннями....

Науковці дослідили звідки почалась пандемія коронавірусу
21.09.2024 12:40

Науковці дослідили звідки почалась пандемія коронавірусу

Вчені дослідили тваринний ринок у китайському місті Ухань, який часто називають джерелом поширення COVID-19....

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.