
Раніше вірусологічні дослідження вже пов’язували єнотоподібних собак із передачею інших коронавірусів людині. Вони можуть переносити SARS-CoV-2, не маючи важких симптомів, та передавати його іншим тваринам. У 2003 році в них виявили вірус, споріднений із SARS, що викликав спалах атипової пневмонії, інформує Nature.
У 2023 році китайські вчені опублікували генетичні дані, отримані зі зразків, узятих на ринку Хуанань у січні 2020 року. У кількох зразках, що містили сліди SARS-CoV-2, також знайшли мітохондріальну ДНК єнотоподібних собак. Це підтверджує, що ці тварини могли перебувати поруч із вірусом у момент його передачі.
Крім єнотоподібних собак, на ринку продавалися й інші потенційні носії вірусу: бамбукові щури, малайські дикобрази, амурські їжаки та гімалайські пальмові цивети. Однак наукові дані про їхню схильність до SARS-CoV-2 поки що обмежені.
Більшість учених вважає, що вірус походить від кажанів, які мешкають у південному Китаї. Передача могла відбутися через проміжного носія, хоча деякі припускають можливість прямого зараження від кажанів. Інша теорія, яка все ще викликає суперечки, передбачає витік вірусу з лабораторії в Ухані, де вивчали коронавіруси.
Попри численні дослідження, остаточної відповіді про джерело пандемії поки немає. Науковці продовжують шукати докази, що допоможуть розкрити цю загадку.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
З 17 по 23 березня в країні занедужало 201 700 людей, із них 108 375 – діти. Це на 16%...
Федеральний суддя у Міссурі визнав уряд Китаю відповідальним за приховування початку пандемії Covid-19 та накопичення засобів індивідуального захисту. У п’ятницю...
Минулого тижня в Україні захворіли 273 220 людей, із них 144 335 – діти. Пік захворюваності на ГРВІ, грип та...
За тиждень в країні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 206 653 людей, із них 60% — діти....
Дональд Трамп підписав указ про заборону вимагати вакцинацію від COVID-19 у школах та коледжах, що фінансуються з федерального бюджету....