Кіберфахівці Служби безпеки спільно з правоохоронними органами США, Великої Британії, Євросоюзу та інших країн-партнерів провели масштабну спецоперацію у різних частинах світу.
У результаті спільних дій викрито учасників потужного міжнародного угруповання хакерів під назвою «LockBit».
За матеріалами справи, зловмисники викрадали у відомих компаній таємну інформацію і персональні дані, а потім вимагали за них «викуп».
Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та рф.
Протягом майже 5 років зловмисники здійснили більше ніж 3 тис. кібератак проти фінансових установ та корпорацій західних країн, які надають оборонну допомогу Україні.
Задокументовано, що тільки з однієї із американських компаній хакери вимагали понад 90 млн доларів США.
Для викрадення корпоративних відомостей хакери використовували спеціально розроблені програми-вимагачі.
За даними розслідування, учасники угруповання дистанційно «запускали» шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів.
Після цього «вірус» збирав закриту інформацію, а потім блокував роботу комп’ютерної техніки і «пропонував» її відновити після сплати грошей.
У разі відмови – зловмисники погрожували не тільки паралізувати весь технологічний процес потерпілих компаній, але й «злити» їхні конфіденційні відомості у відкриту мережу.
У результаті багатоетапної спецоперації СБУ та західних партнерів даркнет-сайти хакерського угруповання заблоковані правоохоронцями.
Крім того у США та семи країнах Євросоюзу вилучено понад 30 серверів, з яких зловмисники проводили кібератаки і де зберігали викрадені дані.
Разом з цим заблоковано понад 200 криптовалютних рахунків злочинного угруповання.
У ході слідчих дій в Україні виявлено мобільні телефони та комп’ютери з доказами незаконної діяльності. Отримані речові докази будуть надані міжнародним партнерам для продовження розслідування та притягнення винних до відповідальності, повідомили в Сулужбі безпеки України.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Інтернет-домени використовувало хакерське угруповання ColdRiver, пов'язане з підрозділом ФСБ Росії "Центр-18", заявили у мін'юсті США....
Агентство CISA підтвердило січневий злом своєї системи Chemical Security Assessment Tool (CSAT), під час якого хакери зламали пристрій Ivanti, що...
Кіберфахівці та слідчі Служби безпеки України збирають доказову базу на хакерів головного розвідувального управління генерального штабу рф (більш відомого як...
Володимир Артюх: «Крім постійних обстрілів Сумщини, ворог також здійснює атаки у кіберпросторі»....
Офіційна фейсбук-сторінка Сумської обласної військової адміністрації ймовірно зазнала хакерської атаки....