Це може становити серйозну загрозу для національної безпеки України, адже Китай співпрацює з Росією, повідомляє Радіо Свобода.
Експеримент, проведений журналістами та фахівцями з кібербезпеки, показав, що старі моделі цих камер легко піддаються хакерським атакам. Злом пристрою 2015 року випуску зайняв лише 15 хвилин.
Обидві компанії, Hikvision та Dahua, частково належать китайським держкомпаніям, які можуть бути пов’язані з Комуністичною партією Китаю. Згідно з китайським законодавством, ці компанії зобов’язані надавати уряду всю інформацію, яку він вважає необхідною для контррозвідувальної діяльності.
Це означає, що Пекін може отримати доступ до відеозаписів з українських міст, прифронтових регіонів та стратегічних підприємств.
У 2022 році США визнали Dahua, Hikvision, а також їх співвласників China Mobile і CETC китайськими військовими компаніями. Ці компанії продовжують працювати в Росії, сплачуючи податки та роблячи внесок у російську економіку.
Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) України внесло Dahua та Hikvision до переліку міжнародних спонсорів війни.
З огляду на тісну співпрацю Китаю та Росії, існує ризик, що дані з камер Hikvision та Dahua в Україні можуть передаватися безпосередньо Москві.
За даними СБУ, 2 січня 2024 року під час масованого ракетного обстрілу України Росія могла використовувати дані з камер Hikvision для коригування ударів по Києву.
Зламана росіянами камера Hikvision 2016 року випуску, встановлена на балконі житлового будинку, давала їм можливість спостерігати за прибудинковою територією та змінювати кут огляду.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Понад 3,2 млн порушень правил дорожнього руху (ПДР) було виявлено камерами автофіксації за 9 місяців 2024 року за даними Департаменту...
У Нью-Йорку пройшло відкриття мистецької інсталяції Empty Beds. Вона являє собою тридцятиметровий мурал зі світлинами порожніх дитячих ліжок на одній...
Китай заявив про обмеження експорту військових товарів до росії на тлі війни в Україні....
Застосування додаткових мит підтримали 10 країн Євросоюзу....
Угода визначає засади взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені, видані в Україні та Республіці Молдова. Положеннями Угоди також...