Нині діюче ПСО для НАК «Нафтогаз» щодо відпускної ціни на газ для населення та для виробників тепла і гарячої води завершувало свою дію 31 серпня.
Згідно нього, ціна на газ для населення становила 7,96 грн./кубометр, для виробників тепла (теплокомуненерго) – 7,42 грн./кубометр.
НАК «Нафтогаз України» на сьогодні є постачальником блакитного палива для 12,4 млн. споживачів (98% від усього обсягу ринку).
На засіданні Уряду 23 серпня прийнято рішення зберегти відповідні газові тарифи до 30 квітня 2025 року.
Рішення непросте, адже ринкові ціни вже зараз є вищими. Про це пише голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
Приміром, за даними Української енергетичної біржі, середньозважена ціна газу у серпні становила 13,05 грн./кубометр, ресурс вересня можна придбати за 13,77 грн./кубометр.
Ціни на газ у Європі також тримаються на найвищому з грудня 2023 року рівні, і наближення зими традиційно супроводжується їх збільшенням (однак маємо продовження зростання у 2024 році власного видобутку і розраховуємо пройти наступний опалювальний сезон, як і попередній, на вітчизняному блакитному паливі).
Але Уряд розуміє, що наразі вкрай важливо продовжувати підтримувати населення впродовж дуже складної зими, що наближається, з огляду на те, скільки було втрачено (приміром, у генерації за кращого сценарію та за умови відсутності нових руйнувань у систему вдасться повернути близько третини від тих обсягів на ТЕС і ГЕС, які ми мали минулої зими), і які ризики зберігаються.
Ухвалене продовження ПСО дозволить населенню платити за газ стільки ж, скільки і минулого опалювального сезону, а виробникам тепла – зберегти свої тарифи на нинішньому рівні до кінця квітня 2025 року.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
28 листопада презентували підсумки програми пільгового кредитування енергоефективності для малого та середнього бізнесу України «Додай енергії твоєму бізнесу», реалізованої за...
Енергетична стійкість, резервні засоби живлення та захист об’єктів критичної інфраструктури – пріоритетні задачі, над якими працює Сумщина. На цьому наголосив...
У мерії Сум обговорили плани Данської Ради у справах біженців щодо встановлення сонячних панелей на об’єктах критичної інфраструктури Сумської МТГ....
Чотири заклади сфери соціального захисту населення Сумської МТГ отримали портативні зарядні станції....
У Сумській області внаслідок обстрілу підстанції виникло загорання, при цьому знеструмлювались підстанції та побутові споживачі....