Триває робота над цифровізацією послуг, які надає держава бізнесу - це одна з ключових складових дерегуляції. Наразі отримання ліцензій експортерами переводиться в електронний формат. Також триває робота над аналогічним спрощенням процедури для імпортерів.
Крім того, спрощується сам процес отримання дозвільних документів, зменшуючи необхідну кількість документів для подачі на ліцензію, повідомляють в Міністерстві економіки.
Зміни до наказу «Про порядок ліцензування експорту товарів» передбачають:
Подання документів та отримання ліцензії в електронній формі. При цьому для підприємців залишається можливість за бажанням подавати документи у паперовому вигляді.
Скорочення переліку документів, які необхідно подати для отримання ліцензії.
Також змінами до наказу оновлено форму заявки на видачу ліцензії, форму ліцензії, інструкції про їх заповнення та положення про порядок ліцензування.
Для отримання ліцензій на експорт товарів з України підприємцям, що обрали електронну форму подачі документів, необхідно всього лише перейти у розділ «Зовнішньоекономічна діяльність» на Єдиний державний вебпортал електронних послуг за посиланням https://my.gov.ua/info/service/2817/details.
У власному електронному кабінеті на вебпорталі підприємець має подати в електронному вигляді пакет необхідних документів. Після розгляду документів у встановлені терміни, та в разі ухвалення позитивного рішення ліцензія в електронному вигляді з'явиться в кабінеті заявника.
Якщо людина подає документи в паперовій формі та хоче отримати відповідь на електронну пошту, то такий варіант також передбачений. Для цього підприємець на етапі подання документів повинен надати адресу пошти та вказати, що хоче отримати відповідь саме таким чином.
Зазначимо, що на час дії воєнного стану видача ліцензій на експорт та імпорт товарів відбувається безоплатно. Отже, лист-звернення щодо оформлення ліцензії не потребує додавання гарантії сплати державного збору за її видачу і завантажити пакет документів.
Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності під співголовуванням Першої віцепрем’єр-міністерки України – Міністерки економіки Юлії Свириденко за час роботи переглянула понад 1300 регуляторних інструментів для бізнесу, з них 456 рекомендовано скасувати, 584 – спростити.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Експорт українських сирів за січень-жовтень 2024 року склав 10 100 тонн, що на 40,3% більше, ніж за аналогічний період 2023...
Станом на 17 листопада 2024 року Україна експортувала товарів на $36,3 млрд, що більше, ніж за весь 2023 рік, коли...
Це на 78,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року (46,1 млн. тонн), і на 20 млн. тонн більше, ніж...
Протягом січня-жовтня 2024 року в Україну імпортували товарів на суму $57,4 млрд, а експортували – на $34,6 млрд....
Майже 14 тисяч компаній мають право на медичну практику в Україні за даними Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) станом на середину...