
Справа в тому, що навіть за умови сплати мит українські яйця залишаться конкурентними на європейському ринку, а постачання цукру за кордон і так практично вичерпалося напередодні нового сезону цукроваріння. Про це Фурса розповів у коментарі OBOZ.UA.
"Щодо яєць там буде технічний вплив. З огляду на падіння цін, яке ми бачили останнім часом в Україні, мито воно теоретично вплине лише на прибутковість експорту. Щодо цукру, до кінця сезону, умовно кажучи , ми вичерпали запас можливого експорту. Про це всі знали , і тому це не стане сюрпризом для українських виробників цукру", – пояснив фахівець.
Також Фурса сумнівається у серйозному впливі рішення ЄС на внутрішні ціни цукру та яєць в Україні. "На цукор теоретично це може якось вплинути, але навряд чи сильно... А яйця насправді дуже волатильний продукт. У нас за останній рік ціна на яйця впала майже вдвічі. Тому чекати ще якихось змін через ці квот точно немає. Там будуть зміни, але ціни просто вагатимуться, як вони зазвичай вагалися", – вважає Фурса.
Його точку зору не поділяють у Міністерстві агарної політики України. Так, виконуючий обов'язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначав: оптові закупівельні ціни на яйця вже становлять 12-15 грн за десяток. Протягом 2-3 тижнів істотне зниження цін можуть відчути і роздрібні покупці, упевнений він.
Нинішнє падіння вартості продукції Висоцький пояснив не лише сезонним збільшенням виробництва, а й саме запровадженням мит на українські яйця в ЄС. "Побачимо, ситуативно це чи ні, але останні закупівельні оптові опустилися в районі 15 грн за десяток. Це один із впливів, тому що повернули квоту в Європейському Союзі, плюс сезонне збільшення кількості яєць", – зазначив Висоцький.
Аналогічна ситуація, за словами в.о. міністра і з цукром. Однак вплив буде не таким швидким – ціни на цукор почнуть падати восени, коли розпочнеться сезонний збір нового врожаю цукрових буряків.
"Яка ситуація буде восени? Швидше за все, у зв'язку з тим, що не буде можливості експортувати до ЄС, буде зниження ціни. Знову ж таки буде масове виробництво, очікується непоганий урожай - на рівні минулого року", – зазначив Висоцький.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Адміністрація Дональда Трампа планує майже вдвічі збільшити мита на канадську хвойну деревину – до 27%, а з додатковими зборами загальна...
У січні-лютому 2025 року з України вивезли 4,7 млн тонн цієї злакової культури, вартістю 982 млн доларів....
6 березня Україна та Китайська Народна Республіка офіційно підписали угоду про вільний експорт гороху. Це важливий крок, який може суттєво...
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль провів зустріч із Міністром сільського господарства та лісництва Туреччини Ібрагімом Юмакли. Участь...
Експорт української соняшникової олії зберігає низькі показники через нестачу сировини, що ускладнює стабільну роботу виробників....