Попри суттєве подорожчання м'яса в Україні, вартість молочних продуктів почала падати. Це пов'язано з тим, що з країни виїхали основні споживачі - жінки та діти, пише znaj.ua.
За рік у країні знизилося споживання молочної продукції в середньому на 28%, як повідомила керівниця проекту "Оптовий збут молока" Олена Жупінас. Однак не тільки масова міграція вплинула на ситуацію, а також те, що у населення знизилася купівельна спроможність під час вторгнення рф.
"З 2019 року в Україні спостерігалася позитивна динаміка споживання молока та цільномолочної продукції. Однак у лютому 2022-го споживання за всіма категоріями продуктів, у тому числі й твердих сирів, стрімко впало: від 18 до 20% - через міграцію населення та окупацію, ще 5-8% - через інфляцію та від 3 до 5% - через інші фактори", - пояснила Жупінас.
Компанії весь зимовий період та на початку весни активно утримували вартість молока, щоб виробництво самого продукту не знизилося. Вони сподівалися, що попит зросте, щойно українці повернуться додому, але в результаті ціни довелося знизити.
Така сама ситуація спостерігається і в травні. Ціни на сировину падають, як і попит, проте сезонне збільшення надоїв не дозволить молоко подорожчати.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У серпні 2024 року середня ціна виробників твердого сиру зросла до 201,3 тис. грн/тонна, додавши 1,7%, як порівняти з липнем....
У січні-квітні 2024 року Україна імпортувала 11,5 тис. тонн сирів ‒ на 12,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року....
Інспекція видала рішення про заборону розміщення на ринку Польщі морозива у зв'язку з розморожуванням....
В березні українські експортери поставили на зовнішні ринки майже стільки же молочної продукції, що і в лютому....
Україна у жовтні поточного року імпортувала 6,08 тис. т молочних продуктів, що на 27,8% більше, ніж минулого місяця, та на...