Блоги

Як знайти свого державного виконавця (ч.3)

‼️ Актуальна інформація для жителів Сумської, Чернігівської, Полтавської, Харківської, Донецької, Луганської областей

Питання визначення поточного рахунку фізичної особи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій — одне з найпоширеніших, які ми нині отримуємо, у сфері ДВС. Тож, давайте розберемось.

Наразі фізичні особи-боржники можуть здійснювати видаткові операції з арештованого рахунку у межах 2 мінімальних розмірів заробітної плати на місяць. Ця сума може бути використана протягом місяця, вона не є накопичуваною. Відповідна норма діє незалежно від розміру заборгованості за виконавчим документом.

Для визначення такого рахунку боржнику потрібно звернутись до державного або приватного виконавця, який наклав арешт, із заявою у довільній формі про визначення рахунку у банку (ЗРАЗОК ЗАЯВИ вже є на нашому сайті в кінці цієї консультації:  http://surl.li/hgvpm ).

Така заява може бути подана в паперовій формі (особисто або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі з накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП). У заяві зазначаються номер рахунку, який боржник просить визначити для здійснення видатків.

У разі накладення арешту на декілька рахунків в одному банку або ж у різних банках, має бути визначений лише один рахунок боржника в одному банку. Незалежно від кількості виконавчих проваджень стосовно одного боржника визначається лише 1 рахунок для здійснення видаткових операцій. Кількість виконавчих проваджень не впливає на розмір суми, з якої боржник може здійснювати видаткові операції. Банк здійснює видаткові операції в межах дозволеної суми у разі надходження від виконавця постанови про визначення рахунку.

Виконавець зобов’язаний винести таку постанову протягом 2 робочих днів з дня отримання заяви боржника та не пізніше наступного робочого дня надіслати постанову банку.

То, як звернутись до виконавця із такою заявою?

Де знайти актуальні контакти державного виконавця сьогодні розповімо на прикладі Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

1. Зайдіть на сайт Міністерства юстиції ( https://minjust.gov.ua/ ), перейдіть на вкладку "Сайти управлінь юстиції". Там побачите перелік міжрегіональних управлінь Мін'юсту.

2. Оберіть МРУ, до сфери управління якого відноситься ваша область, та перейдіть на його сайт.

3. Зверху на головній сторінці МРУ у вкладці "Територіальні підрозділи" оберіть "Відділи державної виконавчої служби".

4. Оберіть потрібну вам область України, знайдіть необхідний відділ ДВС та зв'яжіться з відповідальними особами за вказаними контактами.

Готово!

Крім того, на вкладці "Територіальні підрозділи" можете обрати "Рахунки відділів державної виконавчої служби" і, знову ж таки, в залежності від вашого регіону — дізнатись одразу реквізити для сплати заборгованості за виконавчим провадженням.

Зручно і зрозуміло — чи не так?

 
 
view counter
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.