«Сьогодні ми командою Кордон.Медіа їхали на зйомку в Есманську громаду із Сум, доїхали до Білопілля і дізналися про обстріл У Річківській громаді. [це сусідня громада, шлях займає 10-15 хвилин, - ред.] За даними наших джерел, по селу вдарили спочатку із ствольної, а потім – ще й з реактивної артилерії. Місцеві казали, що росіяли били прям по подвірях цивільних мирних людей і є руйнування. Так як ми були неподалік, то одразу повернули туди і приїхали в село після завершення обстрілу.
Планували зафіксувати наслідки обстрілу. Але нам довелося надавати першу медичну допомогу цивільній, поки чекали швидку. Бабусі відірвало одну ногу, іншу -сильно поранило, руки та все тіло були посічене уламками. Коли ми зайшли на подвір‘я, бабуся вже понад 10 хв була без свідомості, але ще дихала. (Цей час вже визначили постфактум, коли розбирали усю ситуацію, але на місці нам казали що минуло геть менше.)
Ми наклали турнікети. оглянули та передали бабусю військовим медикам, а ті вже - швидкій. Ми зробили все, що від нас залежало на той момент. Дорогою до лікарні старенька померла. Бабусі було 83 роки. Усі, хто винен у цій війні - за це заплатять. русня згорить у пеклі. Бережіть себе та своїх близьких.»
Так про ситуацію розказали самі медійники. Цього разу у складі знімальної групи їхала й СММ-менеджерка, адже за планом знімальна їхала на геть іншу «милу зйомку» та мали працювати у більш спокійних умовах. Саме СММниця і знімала увесь процес надання допомоги, тому медійники і вирішили його опублікувати, аби це спонукало колег та інших цивільних громадян мати навички надання першої допомоги.
«Навіщо ми розказали про цю ситуацію? Ми вирішили, що можливо це відео змотивує когось пройти курси домедичної допомоги. Ми ніколи не знаємо, коли це може знадобитися. Мати з собою турнікет та вміти ними користуватися – обов’язково для кожного. Бо втрата крові - одна з найчастіших причин смерті. Не можна марнувати час! Треба розуміти, що якщо є хоча б ОДИН відсоток вірогідності врятувати комусь життя - це варто робити. Навіть якщо не вдастся, як, наприклад, нам сьогодні… принаймні будете розуміти, що ви зробили все можливе.» - кажуть у «Кордон.Медіа».
Мати навички надання домедичної допомоги - можливість врятувати себе або своїх близьких. Під час війни вони можкть знадобитися у будь-який момент, нажаль. Швидка не приїздить швидко.
Альона Яцина, регіональна представниця Інституту масової інформації в Сумській області
Нардепи, місцева депутатка від “Слуги народу”, новопризначений ректор сумського нацуніверситету, “Сумитеплоенерго” і його бульдозери - всі ці люди і...
У липні 2024 журналісти продовжують стикатися із різними викликами у своїй роботі. Окрім внутрішніх, редакційних і професійних, як то: нестача...
Кількість новинних повідомлень сумських медіа воєнної тематики суттєво переважають кількість публікацій на будь-яку іншу тему - більше 40%...
У Сумах журналісти заявляють про системну публікацію своїх матеріалів без вказання авторства, при чому скаржаться як на сайти так і...
Як прожили медійники Сумщини березень 2024 року, із врахуванням загострення ситуації на прикордонні та посилених обстрілів міст області.
У...