Кераміка скіфської доби, Суми, вересень, 2024 р. Суспільне Суми
Чоловік – пошуковець, нині проходить службу в лавах Збройних Сил. Отримав поранення на фронті й перебуваючи на лікуванні в Сумах, вирішив дослідити екопарк, пише Суспільне.
“Я йшов повз озеро і дивився – попахані городи. Вирішив більше подивитися і знайшов кераміку скіфської доби. В цьому місці були давні поселення. Місту не 300 років, як кажуть. Це місце було ще 2000 років тому. По кераміці визначають венчики, дірочки скіфи робили. Кераміка двокольорова – червона і чорна, запікалася в печах або просто на вогнищі”, – пояснює Олексій Масюченко.
Сумський художник-топоніміст Костянтин Аленінський говорить, що археологи краєзнавчого музею повідомили, що на цьому місці в Сумах раніше вже зафіксована пам'ятка археології місцевого значення – давнє поселення.
“Це поселення II століття до н.е.-II ст. н.е. – вже є пам'яткою археології місцевого значення. Вийшло так, що Олексій вдруге відкрив це поселення. І добре, що відкрив, тому що ця інформація була десь на папері, і він з мертвої точки цю ситуацію зрушив”, – пояснює Костянтин Аленінський.
Однак Костянтин говорить, що про це немає достовірних даних. Садиби там не було, а на карті 40-х років ХХ століття не видно й самого озера.
“Контекст суперечливий. Хто такі Дурови? Легенда є – підтверджень немає в краєзнавчому музеї. Дуровщина підвисла за двома пунктами в повітрі : “дурка” – трансформація сучасна і Дурови. Я поспілкувався з деякими депутатами, запитав, чи не багато нам Мєндєлєєва? Давайте приберемо хоча б провулок. Туди була вписана Дуровщина, і на одному з засідань Лисенко тоді ще мене покликав, я хвилину виступав, сказав, що є така пропозиція замінити Дуровщину на Верижицю”, – згадує Костянтин Аленінський.
Верижиця, була знайдена в лісі біля села Верхня Сироватка, експонується в Сумському обласному краєзнавчому музеї
Верижиця – це прикраса часів античності, як розповідає сумський краєзнавець Сергій Гуцан. Її чоловік знайшов у 2013 році в лісі неподалік села Токарі. Він передав прикрасу до обласного краєзнавчого музею. У 2021 році її внесли до Державного реєстру національного культурного надбання України.
“Це можливість і спроба повернути нам історію, про яку ми ні слухом, ні духом не знаємо. Тут в часи античності життя вирувало”, – додає колекціонер.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У сумському АртДворі відзначили 10 річницю знаходження на Сумщині верижиці – автентичної прикраси, яку датують 3-4 століттям нашої ери....