«Прозорість та підзвітність» створена для контролю використання бюджетних коштів, які Уряд спрямовує на відновлення Сумщини. До складу входять представники контролюючих та перевіряючих органів, поліції, СБУ, фінансових інспекторів. Група досліджує проєктно-кошторисну документацію, тендерні процедури, перевіряється репутаційна історія підрядних організацій, які заходять на виконання робіт.
Як повідомила Марія Зонова, з 58 проєктів, на які цьогоріч спрямовані бюджетні кошти, за два тижні роботи групи було перевірено 7. Під моніторинг потраплять всі 58 без виключення. Перевірки будуть здійснюватися на різних стадіях - від розробки проєктно-кошторисної документації до закінчення робіт підрядниками. Вже почато виїзди на об’єкти для контролю ходу виконання робіт.
«Зрозуміло, що в ці важкі воєнні часи, які зараз ми переживаємо в Україні, допускати нецільове використання бюджетних коштів, розтрати й інші види маніпуляцій з бюджетними коштами є неприпустимим. І, звичайно, кожна копійка, яка приходить з держави на відновлення, має контролюватися. Має здійснюватися сувора звітність, аби унеможливити будь-які корупційні ризики, - наголосила Марія Зонова.
Що стосується вже проведених перевірок, то наразі були надані рекомендації Чупахівській селищній раді щодо механізму, яким чином можливо знизити вартість в процесі виконання робіт на Чупахівському водогоні й не допустити перевитрат бюджетних коштів у сумі 9,5 млн грн із загальної кошторисної вартості проєкту в 96 млн грн. Якщо ж по факту виконаних робіт з’ясується, що вартість не було знижено, всупереч рекомендаціям робочої групи, керівництво нестиме відповідальність в межах закону.
Марія Зонова акцентує: «Діяльність "Прозорості та підзвітності" спрямована не для того, щоб когось карати. Ми за конструктив, абсолютно за те, щоб, виявивши якісь недоліки та негаразди, допомогти замовнику зробити все правильно, чесно й ефективно. Наша мета не повернути кошти в бюджет і сказати, що ми зберегли бюджетні кошти. Наша мета - використати їх ефективно, цілеспрямовано на визначені цілі, без зайвих витрат».
На відновлювальні роботи на Сумщині з державного бюджету цьогоріч передбачена рекордна сума у 2 млрд грн. На сьогодні в область надійшли 982 млн грн і вони вже є на рахунках замовників робіт. З них використано тільки близько 7%.
За словами Марії Зонової, причиною такого низького відсотку використання є те, що кошти зайшли в кінці серпня та у вересні, й ще не було можливості їх витратити. Тендерні процедури та процедури закупівлі зайняли час, і підрядники тільки зараз приступили до робіт.
Наразі обласна адміністрація узгоджує з Урядом можливість, аби кошти, які передбачаються на відновлення у поточному році, зробити перехідними на наступний рік.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
На сьогодні за різними субвенціями та з Фонду з ліквідації наслідків збройної агресії до Сумської області зайшла безпрецедентна за розміром...
Тема доріг - одна з найголовніших серед пріоритетних питань обладміністрації, розповіла під час брифінгу заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації...
Відсьогодні в Україні стартувала програма «єВідновлення» - грошової компенсації громадянам, чиї помешкання постраждали внаслідок російської збройної агресії....
У Сумах пройшло засідання, на якому висвітлили питання щодо використання бюджетних коштів, направлених у 2022 році на відновлення Сумської області...
Директор департаменту інфраструктури Олександр ЖУРБА розповів, як проходить відновлення житлових об’єктів на території Сумської міської ТГ, що були зруйновані внаслідок...