Як розповів Тарас Савченко, минулого року на подолання наслідків російської агресії з державного бюджету було виділено 344 млн грн. З них освоїли 241 млн. Невикористаними залишились кошти у секторі теплоенергетики та енергетики: відновлення Охтирської ТЕЦ та ремонт підстанцій.
Що стосується Охтирської ТЕЦ, це пов’язано зі складністю об’єкту. Було витрачено багато часу на підготовчі та організаційні роботи, і кошти не встигли використати. Близько 86 млн грн повернулися у бюджет. Кошти, які були виділені на ремонт двох підстанцій, зруйнованих внаслідок ракетних атак, надійшли в кінці грудня. За 4 робочі дні використати їх не було ніякої можливості - понад 50 млн грн повернулися в бюджет.
З першого дня повномасштабного вторгнення на Сумщині зруйновано та пошкоджено 116 закладів освіти. На жаль, зважаючи на майже щоденні обстріли, кількість зростає. Рекордним по пошкодженням виявився минулий тиждень - 10 закладів зазнали руйнацій.
Минулого року на відновлення постраждалих об’єктів Департаменту освіти виділили 60 млн грн. Було складено перелік першочергових закладів освіти на відновлення. На той момент було пошкоджено 92 заклади, але першочергово виділили заклади в безпечній зоні, де можна було зробити ремонтні роботи. На сьогодні в безпечній зоні ще 20 закладів можна відремонтувати. За минулий рік використали всі кошти - зробили ремонтні роботи в 32 закладах з 92. З виділеної суми 59 млн пішли на ремонти та 1 млн на підготовку проєктно-кошторисної документації на наступні капітальні ремонти.
Окрім коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, на відбудову зруйнованих та ремонт пошкоджених закладів освіти залучалися кошти донорів. Спільними зусиллями, завдяки міжнародним організаціям, додатково було відновлено 10 закладів освіти, розповіла директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.
На відновлення інфраструктури Сумської області Департамент капітального будівництва отримав 99,6 млн грн. Кошти пішли на обстеження та відновлення 108 пошкоджених об’єктів, закладів здоров’я, адмінбудівель, багатоквартирних житлових будинків. Усього було використано 95,7 млн грн. Як доповів в.о. директора Департаменту капітального будівництва Віталій Бабинець, на етапі підготовки проєктної документації використали коштів менше, ніж планувалося. Невикористані кошти повернули в бюджет.
Минулого року на відновлення 26 об’єктів критичної інфраструктури з бюджету було виділено 34 млн грн. Перелік об’єктів для першочергового виконання відновлювальних робіт визначали органи місцевого самоврядування. На всіх 26 об’єктах роботи були виконані вчасно. Зі слів директора Департаменту ЖКГ та енергоефективності, Сергія Лугового, економія коштів державного бюджету на них склала близько 2 млн гривень.
У секторі ремонту доріг пріоритетними були три напрямки: відновлення сполучення між містами, об’їзні дороги, зруйновані об’єкти, - зазначив директор ДП "Дороги Сумщини" Мирослав Завальний.
На роботи з ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури населених пунктів, а саме, на ремонт доріг було виділено 54,6 млн грн. У переліку для відновлення значилось 156 об’єктів.
Також в області проводилися ремонтні роботи доріг за рахунок експлуатаційного утримання.
На рівні держави є визначений механізм отримання, замовлення та розподілення в громадах будівельних матеріалів. Для реалізації цієї програми Сумщині було виділено 165 млн грн. Департамент капітального будівництва Сумської ОДА знаходив постачальників матеріалів та збирав заявки від громад. Було визначено 14 основних позицій будівельних матеріалів для швидкого відновлення пошкоджених будівель. До кінця 2022 року всі кошти були освоєні, громади отримали будматеріали, згідно заявок мешканців.
Останній місяць відбулась активізація процесів щодо визначення та реалізації плану дій у відновленні громад. Представники прикордонних областей, в тому числі і з Сумщини, були запрошені на нараду в Міністерство відновлення спільно з представниками профільних міністерств та відомств, на якій відбувся предметний діалог - висвітлювалися пріоритети та шляхи вирішення проблем. Після засідання було відпрацьовано та узгоджено з громадами та профільними департаментами першочерговий список відновлення. Наступним кроком було обговорення напрацювань в онлайн-розмові з Агентством з відновлення.
Список складається з 10 об’єктів, які потребують першочергового відновлення з точки зору кількості населення, яке отримає позитивний результат від результату відновлення.
В Охтирці таких два об’єкти: котельня Охтирської ТЕЦ і приміщення Охтирської міської ради. В Тростянці - два багатоквартирні будинки, які потребують капітального ремонту та міська клінічна лікарня. В Боромлі планується відновити ліцей. У Сумах чотири об’єкти. Два з них інфраструктурні: перемичка між КППВ та ТЕЦ і каналізаційний напірний колектор. До списку увійшли два освітні заклади - спеціалізований дитячий садочок для дітей з порушенням опорно-рухового апарату та ясла-садочок, що постраждав від обстрілу. Для проведення робіт на цих об’єктах вже є проєкти. Як зазначив Тарас Савченко, мова йде не про звичайний капітальний ремонт - відновлені об’єкти будуть відповідати сучасності.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Про роботу групи «Прозорість та підзвітність» під час брифінгу розповіла заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації Марія Зонова....
На сьогодні за різними субвенціями та з Фонду з ліквідації наслідків збройної агресії до Сумської області зайшла безпрецедентна за розміром...
Тема доріг - одна з найголовніших серед пріоритетних питань обладміністрації, розповіла під час брифінгу заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації...
Відсьогодні в Україні стартувала програма «єВідновлення» - грошової компенсації громадянам, чиї помешкання постраждали внаслідок російської збройної агресії....
Директор департаменту інфраструктури Олександр ЖУРБА розповів, як проходить відновлення житлових об’єктів на території Сумської міської ТГ, що були зруйновані внаслідок...