Медичний директор Сумського обласного клінічного кардіологічного центру, голова групи експертів «Кардіологія, хірургія серця та магістральних судин, дитяча кардіоревматологія» Наталія Богдан під час зустрічі з журналістами з нагоди Дня серця навела сумну статистику серцево-судинних хвороб.
До 2022 році кожна третя людина в Україні мала підвищений артеріальний тиск і лише кожна п’ята знає про таку проблему. 25-30% українців мають гіпертонічну хворобу - фактор ризику, що призводить до таких хвороб, як інфаркт серця, інфаркт мозку, наслідком яких є смертність або інвалідність.
Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті людей в усьому світі. В Україні смертність від цих недуг становить близько 68%. Проблема серцево-судинних захворювань актуальна не тільки для України, а і для світу в цілому - за статистикою, кожна десята людина віком від 30 до 70 років помирає від інфаркту міокарда, інсульту, інфаркту мозку та інших хвороб серцево-судинної системи.
Лікарі відзначають вплив стресу – в Україні рівень смертності від інфаркту міокарда за рік повномасштабної війни збільшився на 10%. Хвороба зустрічається в більш молодому віці.
На Сумщині щорічно реєструються 1200 випадків гострого інфаркту міокарда, стільки ж фіксують випадків нестабільної стенокардії (передінфарктного стану).
Кардіологи зауважують, що 80% смертей у статистиці серцево-судинних захворювань можна попередити, якщо люди будуть уважними до свого здоров'я та займатися профілактикою.
Визначено фактори, які погіршують прогнози при серцево-судинних захворюваннях. Це артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, паління, надмірна вага тіла, відсутність регулярної фізичної активності, незбалансоване харчування та хронічний стрес. Вчасне ж виявлення хвороби мінімізує наслідки та збереже життя.
В.о директора Сумського обласного клінічного кардіологічного центру Олександр Русанов під час брифінгу розповів, що в Центрі започатковується ідея проведення кардіочекапу. Тобто, після 40 років людині потрібно звернутися до лікаря-кардіолога, зняти кардіограму, зробити УЗД серця та основні аналізи, разом зі спеціалістом виявити фактори ризику.
Зробивши мінімальний перелік обстежень, вже можна виявити проблеми, які є в організмі та, за необхідності, пройти додаткові обстеження, визначитися з подальшими діями щодо лікування.
В Сумській області працює три потужних центри, які займаються інтервенційною кардіологією. Це центр на базі обласної клінічної лікарні, центр ЦМЛ і Сумський обласний клінічний кардіологічний центр, який є базовим.
Завдяки розвитку інтервенційної кардіології, вдається врятувати 12% пацієнтів, що перенесли гострий інфаркт міокарда. Від початку впровадження у Сумах нових методик лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда смертність знизилася в 4 рази.
В області майже 60% хворим з інфарктом міокарда проведена коронарографія і стентування. Серед таких пацієнтів 85% займають хворі з великовогнищевим інфарктом, тобто з найважчими ускладненнями. Це ті люди, яких вдалося врятувати завдяки впровадженим методикам.
Олександр Русанов зауважив, якщо пацієнта стентують вчасно - перші 2 години, окрім врятованого життя, зменшується інвалідизація.
Кардіологи запевняють, система допомоги хворим на серцеві недуги на Сумщині розвинена: лікарі йдуть в ногу зі світовими рекомендаціями. Спеціальні бригади екстреної допомоги ще на догоспітальному етапі надають допомогу таким хворим і доставляють в реперфузійні центри. Але наразі на Сумщині є проблемою допомога хворим з прикордонних громад.
У Сумах раз на квартал працює бригада медиків з Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим. Хворих консультують дитячий та дорослий кардіологи, аритмолог, кардіохірург.
Після Перемоги планується втілення проєкту кардіохірургічного відділення на базі Сумського обласного клінічного кардіологічного центру, реалізації задуму завадила повномасштабна війна.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Про особливості Гарячки Західного Нілу, випадок якої зафіксували на Сумщині, його причини та профілактику розповіла відома сумська інфекціоністка Ірина Троцька...
З кожним роком, коли настає час переведення стрілок годинника, багато хто з нас відчуває дискомфорт. Зміна біоритмів, порушення сну та...
Про це повідомляють фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб....
Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на...
Ризики розвитку серцево-судинних захворювань в українців від початку повномасштабної війни значно зросли. Хвороби розвиваються непомітно та призводять до інсультів та...