Чоловік у жовтні цього року звернувся за медичною допомогою після загострення хвороби: запалення обличчя та помітних рухів гельмінта під шкірою ока.
Після обстеження чоловікові було призначено хірургічне втручання з метою виділення дирофіляріїї довжиною 11,8 см.
Наразі загрози для здоров'я людини не має.
За минулий рік в Сумській області зареєстровано 5 випадків дирофіляріозу.
Дирофіляріоз — це паразитарне захворювання, яке передається через укуси комарів. Збудниками є нематоди Dirofilaria repens, що потрапляють під шкіру, в слизові оболонки чи навіть в очі. Основні симптоми включають слабкість, лихоманку, міграцію паразита під шкірою та відчуття руху "черв'яка" в тілі. Часто прояви хвороби плутають з іншими захворюваннями, такими як ліпома чи кіста.
Особливо небезпечний дирофіляріоз ока — уражаються повіки, кон'юнктива, склера.
Відчуття руху під шкірою часто сприймається як психічний розлад, тому важливо вчасно звертатися до лікаря, якщо відчуваєте подібні симптоми.
Захворювання передають комарі, заражені від домашніх чи диких тварин. Ризик зараження підвищується під час активного відпочинку на природі або навіть у міській квартирі, де є "підвальні" комарі.
Якщо ви помітили схожі симптоми після укусу комара, негайно зверніться до лікаря-інфекціоніста!
Хоча специфічної профілактики дирофіляріозу не існує, є декілька ефективних заходів, які допоможуть знизити ризик зараження.
Захист від укусів комарів
Оскільки комарі є переносниками личинок мікрофілярій, тому важливо дотримуватися заходів безпеки, особливо у місцях скупчення кровосисних комах.
Використовуйте репеленти (креми або аерозолі) для обробки відкритих ділянок шкіри під час перебування за містом, на дачі, у лісі або біля водойм. Аерозолі є зручнішими у застосуванні, але важливо дотримуватися інструкції для кожного продукту.
Для захисту у закритих приміщеннях рекомендується застосування фумігаторів, які знищують комарів у помешканні.
Догляд за домашніми улюбленцями
Оскільки собаки та кішки можуть бути джерелом інфекції для комарів, регулярна профілактика гельмінтозів у домашніх тварин є важливою.
Для цього:
- Проводьте регулярну дегельмінтизацію своїх домашніх тварин за рекомендацією ветеринарного лікаря.
- Використовуйте репеленти для тварин або спеціальні ветеринарні препарати під час прогулянок на природі.
- Своєчасне виявлення та лікування дирофілярій у собак допоможе уникнути серйозних ускладнень та летальних випадків.
Про особливості Гарячки Західного Нілу, випадок якої зафіксували на Сумщині, його причини та профілактику розповіла відома сумська інфекціоністка Ірина Троцька...
З кожним роком, коли настає час переведення стрілок годинника, багато хто з нас відчуває дискомфорт. Зміна біоритмів, порушення сну та...
Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на...
Медична допомога при пологах в Україні є безоплатною, за послуги медзакладам сплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ). У 2024 році...
Будь-які обстеження призначає лікар, якщо це необхідно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Для цього він створює електронний рецепт на...