- Наприклад, один із танків прибув сюди з селища Бишкінь, яке знаходиться за 15 кілометрів від Лебедина, — розповів учасник боїв за Сумщину, військовослужбовець роти охорони 2-го відділу Сумського районного ТЦК та СП Андрій Кіктенко. — Пострілом з САУ 2С3 «Акація» російську бойову машину знищили наші артилеристи з 81-ї аеромобільної бригади. Влучання було настільки вдалим, що у панцерника просто «знесло башту». Впевнено можна стверджувати, що наші воїни — справжні фахівці своєї справи, які ефективно виконали роботу з ураження цілі.
![](https://armyinform.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/03-4.jpg)
![](https://armyinform.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/07-6.jpg)
З цим танком у Валерія були дві зустрічі. Щоб затримати просування російських військ, він з товаришами поїхав завалювати деревами одну з лісових доріг, що вела до села Боровенька. Чоловіки поспішали і на одному зі шляхів майже зіткнулися з панцирником.
— російський танк їхав у повній бойовій готовності. На башті сидів кулеметник. Ймовірно, це був дозор окупантів, який рухався попереду колони, — пригадує чоловік. — Уперше у житті на легковому авто ми розверталися на великій швидкості майже на одному місці. Тоді нам довелося втікати…
За словами Валерія, друга зустріч з танком у нього відбулася, коли той зламався і екіпаж залишив його на дорозі.
— У танка вийшла з ладу турбіна, а ми з односельцями вирішили його «добити», — розповів староста. — Злили пальне, забрали акумулятори та зняли все, що можна було відкрутити. Один з наших односельців вирішив «потролити» окупантів і прикрасив танк українським прапором.
Далі все відбувалося так, як розповідає анекдот. Людей попередили, що до села наближається російська колона бронетехніки і ті почали ховатися. Зламаний танк стояв на перехресті доріг біля селища. Перша бронегрупа окупантів, як тільки побачила танк з українським стягом, — відразу відкрила по ньому вогонь. Кілька хвилин шквального обстрілу, і російські солдати просто не залишили своїй бронемашині шансів на виживання. Так «народився» жарт, який заснований на реальних подіях.
![](https://armyinform.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/10-13.jpg)
![](https://armyinform.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/16-5.jpg)
![](https://armyinform.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/15-4.jpg)
Григорій Мазур, АрміяInform