«Кризова кімната» діятиме як спеціалізована служба Сумського міського центру соціальних служб. Вона вже друга в області: напередодні аналогічну відкрили в Ромнах.
«Тема насильства, особливо щодо жінок, на жаль, залишається актуальною, тому важливо виробити дієвий механізм боротьби та протидії. Відкриття «кризової кімнати» – це наступний крок в розбудові в громаді сервісів із запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству на додачу до мобільної бригади та денного центру соціально-психологічної допомоги, які ми створили раніше. Дякую партнерам за те, що допомагають нам розв’язувати цю проблему», – зауважив в. о. міського голови Артем КОБЗАР.
За фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення, у приміщенні облаштували дві кімнати для проживання, кухню, рецепцію, санітарну кімнату, пристосовану під потреби людей з інвалідністю, ґанок, а також придбали необхідне оснащення.
«У співпраці з сумською громадою ми створили простір, де жінка, яка переживає, наприклад, домашнє насильство, може звернутись по допомогу й отримати можливість проживання, а також допомогу. Тут працюватимуть психолог, соціальний фахівець, за потреби, юрист. Це буде додатковою послугою для сумчанок, які відчувають, що, можливо, вони перебувають у колі насильства: економічного, психологічного, фізичного чи сексуального. Важливо, щоб вони могли отримати якісні послуги. Плануємо розвивати систему допомоги надалі, щоб досягти мети, коли постраждала зможе розірвати коло насильства й стати вільною», – повідомила польова спеціалістка з протидії гендерно зумовленому насильству від Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Анастасія КОЛОМІЄЦЬ.
Як розповіла директор Сумського міського центру соціальних служб Марія ВЕРТЕЛЬ, скористатись «кризовою кімнатою» можуть жінки, які проживають на території Сумської міської ТГ (з неповнолітніх лише ті, котрі перебували чи перебувають у зареєстрованому шлюбі), діти з матерями чи жінками, що їх замінюють. Тут вони перебуватимуть цілодобово від 10 до 20 днів та отримуватимуть соціальну й психологічну підтримку.
«Кризова кімната» розрахована на одночасне проживання шести людей.
Для поселення необхідно звернутись до поліції чи Сумського міського центру соціальних служб (вул. Харківська, 42, 70-06-06, 70-06-07, телефон мобільної бригади: (096)1459359).
Керівництво Сумської міської ТГ та представники Фонду ООН обговорили результати співпраці на подальші плани в напрямку протидії плани в напрямку протидії домашньому насильству та насильству та/або за ознакою статі.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
До 1 року позбавлення волі засуджено чоловіка за домашнє насильство щодо дружини....
Працівники сектору протидії домашньому насильству Конотопського районного відділу спільно з мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги, що працюють UNFPA Фонду ООН...
Днями патрульні отримали виклик на вулицю Юрія Липи, де виявили громадянку з тілесними ушкодженнями....
За даними слідства, 58-річний чоловік звернувся до правоохоронців із заявою про те, що його донька, з якою вони проживають...
Мешканець району систематично принижував свою дружину та вчиняв сварки. Слідчі Конотопського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом прокуратури вже скерували...