Відповідно до постанови, кошти розподілено між 77 закладами освіти проєктами у 8 прифронтових та прикордонних з росією областях. З них — 24 укриття у закладах ПТО та 53 — у школах.
Виділення додаткових 5 мільярдів гривень на укриття в прифронтових регіонах є частиною реалізації інфраструктурного компонента комплексної політики «Школа офлайн». Інвестиція в безпеку — це передумова для впровадження всіх інших складових цієї політики.
«Повернення до офлайну потребує значних інвестицій, але вони виправдані, бо спрямовані насамперед на подолання освітніх втрат і розвиток нашого людського капіталу. Саме тому ми активно працюємо над залученням додаткового фінансування. Дотація у розмірі 5 мільярдів грн — це не лише про створення укриттів та безпеку освітнього процесу, а й про якісну освіту, соціалізацію та швидший розвиток учнів та учениць. Вдячний Міністерству фінансів за співпрацю. Поліпшення освіти наших дітей – пріоритет для держави», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.
Уряд також виділив додаткові 216 мільйонів гривень на закупівлю автобусів для підвезення дітей до шкіл, обладнаних укриттями. Нагадаємо, цьогорічна субвенція на автобуси – 1 мільярд гривень.
«Для Сумської області урядом виділено кошти додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 322 336,7 тис. гривень, з них на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту у сумі 290 404,7 тис. гривень та кошти на придбання шкільних автобусів у сумі 31 932 тис. гривень, – прокоментував Володимир Артюх. – Дякуємо всім причетним, хто у цей непростий час дбає за наших дітей. Разом робимо все можливе, щоб якомога більше школярів Сумщини змогли в безпечних умовах навчатися офлайн та за змішаною формою навчання. Окремо хочу подякувати Президенту України Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ, премʼєр-міністру Денису ШМИГАЛЮ за ініціативу та Мінфіну і Міносвіти за плідну роботу».
Усі проєкти будівництва та ремонту будуть розміщені на платформі DREAM, що дасть змогу громадськості та органам влади відстежувати перебіг реалізації будівництва та використання коштів.
Громади, які не отримали кошти на облаштування безпечних освітніх просторів, зможуть залучити їх з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів. Якщо громади хочуть отримати додаткове фінансування, вони можуть податися на платформу DREAM. Детальніше, як це зробити, дивіться за покликанням.
Додаткові матеріали щодо розроблення проєктно-кошторисної документації, облаштування та фінансування укриттів можна знайти на порталі «Моя Фортеця». Окремо можна переглянути вже розроблені проєкти повторного використання та адаптувати під потреби закладу освіти.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
22 січня одна з найавторитетніших рейтингових агенцій в сфері вищої освіти Times Higher Education оприлюднила результати рейтингу кращих університетів світу...
22 січня одна з найавторитетніших рейтингових агенцій в сфері вищої освіти Times Higher Education оприлюднила результати рейтингу кращих університетів світу...
Із 2025 року в школах України запровадять обов’язковий курс «Підприємництво і фінансова грамотність» для учнів 8-9 класів. Це рішення спрямоване...
На кінець 2024 року завершено будівництво захисної споруди цивільного захисту в одному з навчальних закладів Шосткинського району....
Цього року на придбання близько 460 шкільних автобусів в Україні буде спрямовано 1,6 млрд грн....