Труп лисиці направлено на дослідження. 16 серпня лабораторно підтверджений випадок сказу. Корова, яка постраждала від нападу скаженої лисиці, на даний час проходить курс антирабічних щеплень. Фахівцями ветеринарної служби проводиться комплекс ветеринарно-санітарних заходів.
Медичними працівниками Соснівської АЗПСМ проводиться опитування жителів села Соснівка. На даний час не виявлено осіб, які контактували з хворою твариною, повідомляє Попівська сільська рада.
Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Людина може інфікуватися сказом через укуси хворих тварин (як хижих, так і домашніх), а також при потраплянні їхньої слини на шкіру або слизові оболонки. Тому людину, яка отримала укуси, ослинення або подряпини твариною, слід вважати потенційно інфікованою вірусом сказу.
Для запобігання захворюванню на сказ дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- При появі диких тварин на особистих подвір’ях, на території вашого населеного пункту приймайте всі запобіжні заходи із забезпечення безпеки себе і ваших близьких, оскільки здорові дикі тварини, як правило, уникають зустрічі з людиною.
- При зустрічі з тваринами, які можуть нанести укуси, не провокуйте їх, уникайте таких контактів та пояснюйте дітям про небезпеку таких ситуацій.
- Дотримуйтесь правил утримання домашніх тварин і своєчасно проводьте їм планові щеплення проти сказу.
- У випадках змін в поведінці домашньої тварини, отримання нею ушкоджень від іншої тварини, смерті без видимих на те причин обов’язково зверніться до ветеринарного фахівця для встановлення спостереження або з’ясування причини смерті тварини.
У разі укусу, подряпин або ослинення шкіри твариною:
- Ретельно промийте рану під проточною водою з милом (бажано господарським). Краї рани обробіть 5% настоянкою йоду.
- Якнайшвидше зверніться до найближчого лікувального закладу для отримання консультації, обробки рани та, за необхідності, призначення курсу антирабічних щеплень.
Щеплення проти сказу є ефективними тільки за умови, що їх розпочинають не пізніше 14-го дня від моменту укусу.
Курс щеплень включає 5 ін’єкцій, які роблять на 3-й, 7-й, 14-й та 28-й день після першого щеплення.
- Дотримуйтесь призначеного курсу: Курс антирабічних щеплень необхідно закінчити повністю, не допускаючи його переривання.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ваше здоров’я у Ваших руках! Дбайте про нього!
Зустріч з лисицею в Сумах: що робити? Важлива інформація від фахівців Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб....
Про це повідомила Ірина Купрієнко - в.о. генерального директора Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб....
На минулому тижні зафіксовано два випадки покусу тваринами. Про це проінформували у Шосткинському райвідділі обласного центру контролю та профілактики хвороб...
30 вересня до лікарні звернулася мешканка Лебедина зі скаргами на контакт із котом, який потім загинув. Після обстеження тварини швидким...
Про це повідомили в Попівській сільраді....