Обговорює такі можливості створена розпорядженням міського голови робоча група, у складі якої – посадовці та представники територіальних органів Мін’юсту, виконавчої служби, судів та інші.
«Територіальний поділ міста на два райони був введений ще в 1973 році. Але, зважаючи на суспільно-політичні процеси, які відбулись за понад півстоліття, поділ обласного центру Суми на два райони втратив свою актуальність», – зазначила голова робочої групи, заступник міського голови Римма БИКОВА.
В. о. начальника правового управління Ольга БОЙКО нагадала, що Зарічна і Ковпаківська районні у місті Суми ради з визначеною кількістю депутатів були ліквідовані ще у 2000 році. Надалі, у 2013 році, були ліквідовані й виконавчі органи – Зарічна та Ковпаківська районні адміністрації. З 2015 року в Україні розпочалась реформа адміністративно-територіального устрою, відповідно до якої в 2020 році була утворена Сумська міська територіальна громада як цілісна адміністративно-територіальна одиниця, (без зазначення районів) і старостинськими округами.
«У 2023 році держава передала місцевим громадам право самостійно визначати адміністративний устрій населених пунктів, – зазначила Ольга Бойко. І якщо фактично Зарічний і Ковпаківський райони це не юридичні особи, а міські території, ми ліквідовуємо лише цю умовну межу».
Радник міського голови Ірина ДЯДЕНКО навела приклад, що сфери медицини, освіти, соціального захисту, інших структур сумської громади чітко функціонують як єдине ціле, в межах всієї громади.
Заступник голови робочої групи, в. о. начальника управління архітектури та містобудування департаменту забезпечення ресурсних платежів Олександр ФРОЛОВ додав: «Сьогодні в Сумській МТГ працюють над створенням Концепції інтегрованого розвитку, яка є для громади документом стратегічного планування, і в ньому поділ Сум на райони вже не відображений».
Назви двох районів поки що збережені в назвах деяких установ. Це, наприклад, Зарічний та Ковпаківський районні суди в місті Суми.
Представники обох судів повідомили, що у своїй роботі керуються саме районним поділом, бо підсудність справ відповідно до Цивільно-правого та Кримінального кодексів передбачає територіальність. Однак, Законом України «Про судоустрій і статус суддів» передбачене й подальше об’єднання судів, а їх юрисдикція розповсюджуватиметься на певну територію.
У підсумку всебічного обговорення члени робочої групи визначились голосуванням. Дев’ять голосів – за ліквідацію двох районів, двоє проти, один утримався. Тепер робоча група має подати пропозицію секретарю міської ради – вчинити дії про початок громадського обговорення, а результати громадського обговорення мають затвердити депутати голосуванням на сесії міської ради, повідомили в мерії.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!