
Звернення Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» розмістило на своїй сторінці в Фейсбуці.
У повідомленні зазначається, що для забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення Шостки щоденно задіяно 230 працівників підприємства, використовується в роботі спецтехніка, складне технологічне обладнання, механізми, прилади, матеріали, реагенти тощо.
Зазначається, що водопровідні та каналізаційні мережі перебувають у аварійному стані та потребують постійного обслуговування, ремонту й заміни. Крім того, на балансі підприємства перебувають особливо важливі об’єкти підвищеної небезпеки, які потребують постійної експлуатації та догляду для недопущення аварій, що можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, епідеміологічного та екологічного характеру та в подальшому нести ризик для життя й здоров’я мешканців міста Шостка.
Протягом усього періоду з початку повномасштабного вторгнення, навіть в часи оточення міста, проблем з енергопостачанням, працівники підприємства робили усе можливе, щоб мешканці міста були повністю забезпечені водою, відведенням та очисткою стічних вод. Населення міста не відчуло жодних проблем, пов’язаних з роботою підприємства в цей непростий час.
Проте, на сьогодні склалися такі обставини, за яких робота підприємства опинилася під загрозою.
Причиною цього є необгрунтовано низькі тарифи на послуги. Проведений аналіз встановлених тарифів та їх структури свідчить про неможливість підприємства забезпечити стабільне надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в м. Шостка вже восени цього року.
Так, за підсумками перших 4-х місяців 2024 року підприємством отримано збиток від основної діяльності в сумі 5263,9 тис.грн., що становить 26% від обороту. При цьому, підприємство працює в умовах жорсткої економії коштів по всім статтям витрат. А очікуване зростання витрат, наприклад на електричну енергію, ПММ тощо, доводить ситуацію до критичної.
Погоджена структура тарифів ставить підприємство в умови браку коштів, навіть, на обов’язкові витрати. По деяким статтям структурою тарифів передбачено коштів менше, ніж було фактично витрачено в 2023 році, що в умовах необхідності таких витрат та зростання цін може призвести до значного погіршення якості та стабільності у наданні послуг підприємством.
Як зазначають у зверненні, перспектива перебоїв в роботі підприємства, а можливо й повне зупинення його роботи, більш, ніж реальна вже восени цього року. Запобігти цьому можна двома способами: 1) невідкладне встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги підприємства; 2) постійне та повне фінансування витрат підприємства з місцевого бюджету.
Дана інформація направлена секретарю міської ради, а також голові та членам комісії з питань будівництва, комунального господарства, транспорту, зв’язку, архітектури та земельних ресурсів для розгляду на найближчому засіданні та прийняття відповідних рішень.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!