Під час прес-конференції програмна спеціалістка ООН Жінки в Україні Лінда АІТІО, керівниця проєкту Український жіночий фонд Тетяна ЛИТВИНОВА, а також мобілізаторки громад-партнерок проєкту розповіли про проєкти, які були реалізовані в громадах Сумщини.
До заходу доєдналися і представники Миколаївської, Лебединської, Роменської, Садівської та Білопільської громад, які говорили про надзвичайну важливість впровадження мобільних груп самодопомоги, що включають в себе покращений доступ до психосоціальної, економічної, соціальної підтримки, що сприятиме процесу розбудови миру та безпеки на всіх рівнях України.
Так, у Білопільській громаді втілено в життя чотири проєкти, зокрема, «Кухня підтримки», яка забезпечує облаштування простору обігріву, приготування їжі та консультаційної підтримки в прикордонних населених пунктах Білопільської громади.
Крім того, у громаді будуть надаватися доступні й безпечні послуги для дітей ВПО, створено безпекове середовище для дітей з особливими освітніми потребами та впроваджено програму з надання комплексної психологічної допомоги, яка має назву «Коло довіри».
У Миколаївській селищній територіальній громаді в рамках проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно рівноправного суспільства в Україні – фаза ІІ» реалізовано 3 проєкти самодопомоги, а саме: «Покращення доступу до стоматологічної допомоги для жінок, які проживають у віддалених селах громади», «За безпечне дитинство» та проєкт «Варто жити».
Так, проєкт «За безпечне дитинство» націлений на облаштування безпечного та інклюзивного бомбосховища в одному з навчальних закладів громади, з врахуванням потреб жінок з дітьми, людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Важливим доповненням стало те, що це бомбосховище оснащене засобами першої необхідності, аптечкою та дитячим простором для занять з творчості, настільних ігор.
Лебединська громада може похвалитися трьома проєктами, втіленими за кошти міжнародних донорів. Це зокрема «Діти-наше майбутнє», що полягає у покращенні доступу до реабілітації та розвитку дітей з інвалідністю шляхом облаштування сенсорної кімнати у м. Лебедин. Другим та третім важливими проєктоми є сприяння безбар’єрним гінекологічним послугам для жінок із сільської місцевості та створення швейної майстерні.
Представники Роменської громади розповіли про реалізацію трьох проєктів: щодо отримання психосоціальної підтримки для жінок, які виховують дітей з інвалідністю методом арт-терапії; будівництва цеху з виробництва домашніх справ та облаштування дитячо-спортивного майданчика в громаді.
У Садівській громаді в рамках міжнародного проєкту було облаштовано доступне та безпечне бомбосховище, створена школа швейної майстерності, здійснена розбудова системи гендерно чуттєвих послуг «Вийди за рамки» тощо.
Загальна сума підтриманих проектів груп самодопомоги становить 3,1 млн грн. Фінансування здійснюється за підтримки Уряду Норвегії, повідомили в ОВА.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!