Ірина Верещук учора під час робочої поїздки на Сумщину відвідала транзитний центр короткотермінового перебування осіб, що повертаються з територій, які перебувають в окупації, через коридор «Колотилівка — Покровка».
З огляду на безпекову ситуацію днями в оперативному порядку транзитний центр було перенесено з прикордонної території, що є небезпечною для перебування, до Сум.
До українського кордону люди долають двокілометрову відстань пішки. Часом це діти, люди поважного віку, маломобільні особи. Від кордону людей доставляють волонтери громадської організації «Схід – SOS» до транзитного центру для перевірки документів, консультують у питаннях поновлення втрачених документів. Досвід показує, що часом люди перетинають кордон без документів або з паспортами та свідоцтвами про народження, які видавала окупаційна влада. Наразі українці мають можливість перетнути кордон з будь-якими документами, які у них є.
Прикордонники та правоохоронці з’ясовують обставини перетину кордону, аби перешкодити потрапляння на територію України злочинців та диверсантів.
Співробітники пункту реєструють для отримання фінансової допомоги від Міжнародної організації з міграції. Тут можна перепочити, отримати гарячу їжу та дізнатись усю необхідну інформацію для подальшого переміщення.
В облаштуванні даного пункту брали участь Сумська міська громада, громадські організації, міжнародні організації, залучалися кошти державного бюджету. Ірина Верещук відмітила: «Це велике навантаження для бюджету Сумської області, очевидно, що все що було зроблене - за спільні кошти з різних бюджетів».
Після розв'язання процедурних питань міграційними службами, людей відвозять у волонтерський центр «Плурітон». Це хаб для тимчасового перебування, де можна помитися, поїсти, переночувати, отримати консультацію психолога. Соцпрацівники координують для подальшої евакуації. Тут також реєструють для отримання фінансової допомоги. Вранці, за потреби, можна безкоштовно евакуаційними засобами виїхати до Києва, Харкова, Полтави чи Дніпра. Але є і ті, хто затримується в центрі й на більший термін – хтось робить документи, комусь нікуди їхати. Таких - один відсоток з тих, хто проходить через центр.
За рік роботи через волонтерський центр пройшли 18 тисяч переселенців. Це люди, які потрапили з рф через коридор «Колотилівка — Покровка». Всі послуги надаються безплатно завдяки міжнародним партнерам та організаціям.
«На ТОТ проживає більше ніж 6 млн людей. Українці шукають шлях та можливості, в тому числі і фінансові, щоб виїхати з тимчасово окупованих територій. На сьогодні Колотилівка - Покровка чи не єдиний діючий коридор, який дозволяє через територію рф, в’їхати на територію, підконтрольну Україні.
Забезпечується безкоштовне переміщення, розміщення людей, харчування, супровід, грошова допомога - одноразова і потім, коли люди мають право на виплати ВПО», - розповіла Ірина Верещук під час відвідування центру тимчасового перебування.
Також вона вкотре закликала виїжджати з окупованих територій, аби не бути втягнутими в протиправні дії під тиском окупантів.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Сумська область отримає додатково 25,8 млн для забезпечення житлом 13 родин ветеранів з-поміж ВПО та осіб з інвалідністю внаслідок війни...
У жовтні переселенцям з прикордоння Сумщини міжнародними організаціями виплачено 107 млн грн, з державного бюджету – майже 67 млн грн....
Уряд України ухвалив постанову, якою для підтримки внутрішньо переміщених осіб запроваджується субсидія на оренду житла. Її призначення розпочнеться із середини...
Сумська міська ТГ спільно з БО «БФ «Карітас Суми» втілюють проєкт із працевлаштування безробітних переселенців «Гроші за роботу»....
З початку 2024 року держава виплатила 224 млн грн роботодавцям у рамках програми компенсацій за працевлаштування 11 300 внутрішньо переміщених...