«За оперативними даними, станом на сьогодні в області обмолочено 209,7 тис. Гектарів ранніх зернових та зернобобових культур, що становить 99,7% загальної площі до збирання. Зібрано 1 млн 122 тис. тонн збіжжя нового врожаю при середній урожайності 53,5 ц/га, (+2,9 ц/га до відповідного періоду минулого року)», – повідомив Олександр Маслак.
Внаслідок постійних обстрілів з боку рф та неможливістю проведення сільськогосподарських робіт, незібраними залишились в межах 600 гектарів площ цієї групи культур.
Основною культурою серед ранніх зернових та зернобобових культур є пшениця, якої зібрано з площі 165 тис. Гектарів, намолочено 944 тис. Тонн зерна при середній урожайності 57,2 ц/га, (+2,1 ц/га).
Крім того завершено збирання ріпаку, якого обмолочено 47,6 тис. Гектарів, намолочено 168,2 тис. Тонн із середньою врожайністю 35,3 ц/га (+1,2 ц/га).
Господарюючі суб’єкти області готуються до збирання пізніх сільськогосподарських культур (соняшник, соя, кукурудза на зерно).
«На Сумщині достатньо складських потужностей для зберігання врожаю сільськогосподарських культур цього року», – зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку. – У цьому році виробництво зерна в області очікується в обсязі 3,4 млн тонн. З урахуванням перехідних залишків загальна пропозиція зерна становитиме 4,5 млн тонн».
У Сумській області 42 суб’єктів господарської діяльності надають послуги з доробки/зберігання зерна загальною місткістю до 3 млн тонн. До того ж потужності сільськогосподарських підприємств надають можливість додаткового зберігання до 1,5 млн тонн зерна.
Цього року 20 підприємств надають послуги зі зберігання зерна в обсязі 2,1 млн тонн (73% від наявних потужностей). При цьому 22 підприємства використовують елеваторні потужності для забезпечення власних потреб.
В області здійснюють закупівлю зерна понад 20 зернотрейдерів та переробних підприємств.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
З початку 2024 року українські агровиробники отримали допомогу на суму 1,98 млрд грн, що стало можливим завдяки підтримці Світового банку....
Тестові плантації висадили в Одесі навесні цього року у 8 фермерських господарствах і одній науково-дослідній ділянці Українського інституту експертизи сортів...
Українські виробники меду за останні 10 років посилили свої позиції на світовому ринку меду та наростили обсяги експорту в період...
За оновленим прогнозом, Україна у 2024 році збере 77 млн тонн зернових та олійних культур....
З початку року 7 118 агрогосподарств отримали 47,2 млрд гривень банківських кредитів на розвиток....