Щопонеділка до 16.00 банки мають надіслати до Нацбанку інформацію про безготівкові платежі своїх клієнтів в Інтернеті за попередній тиждень. Такі дані мають бути подані із зазначенням імені клієнта або назви суб'єкта господарювання, який здійснював відповідні платежі. Про це йдеться у Листі НБУ (№ 25−0005/38228 від 1 червня 2023 р), яке опинилося у розпорядженні редакції «Мінфіну».
Як зазначається у документі, від банків регулятор чекає на інформацію з таких видів операцій:
- P2P-перекзи (переведення коштів між фізособами);
- Поповнення/зняття готівки з карткових рахунків у касах або банкоматах;
- Оплати в Інтернеті
- Переказ коштів з картки на розрахунковий рахунок компанії або виплати на картки клієнтів з рахунку компанії.
При цьому до звіту потраплятимуть операції на будь-які суми, оскільки у Листі окремо не вказується поріг, з якого транзакція має відстежуватись. Нагадаємо, що за чинними правилами дані по всіх великих операціях (від 400 тис. грн) автоматично потрапляють до Держфінмоніторингу.
Оновлено!
НБУ спростовує надану інформацію: "Інформація про те, що Національний банк збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності.
У листі НБУ (№ 25-0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб.
Запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб.
Національний банк з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг – юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.
Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого – звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнюючий лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс "Страна.юа" з провокаційно недостовірною його інтерпретацією.
Національний банк використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У вересні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 946 до 926. Кількість банків залишилася на рівні 62....
Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%. Це рішення сприятиме поступовому поверненню інфляції до цілі 5%...
Національний банк України (НБУ) опублікував Основні засади монетарної політики на середньострокову перспективу, які визначають цілі, завдання та принципи монетарної політики...
Посилення валютних обмежень дасть змогу запобігти непродуктивному відпливу капіталу з країни....
Національний банк України з 10 вересня 2024 року вносить зміни до діючих валютних обмежень. Для бізнесу НБУ пом'якшує низку...