Першим об’єктом, який отримав інструмент для економії бюджетних коштів та підвищення рівня енергонезалежності, стала Тростянецька міська лікарня.
На покрівлі дитячого відділення у лютому було встановлено сонячну електростанцію, потужністю 45 кВт, яка забезпечує роботу корпусу, де розміщені лабораторії та тимчасово розміщена поліклініка. Фінансування цього проєкту здійснювалось коштом Швейцарської конфедерації в рамках впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки, сума вкладених коштів складає 3,3 млн грн.
«У встановленні сонячної електростанції нам допомагала Асоціація «Енергоефективні міста України», до якої входить і Тростянець. – зазначив заступник Тростянецького міського голови Максим Синявін. - Відстежує роботу цієї електростанції за допомогою спеціального додатка технічний експерт цієї асоціації, який буде давати свої рекомендації щодо коригування подальшої її роботи в залежності від кількості виробленої енергії тощо».
Завдяки спеціальним інверторам та акумуляторам, які встановлені у підвальних приміщеннях лікарні, так звана "зелена" енергія може накопичуватися та використовуватися під час перебоїв зі світлом чи у темну пору доби.
«Користь від використання цієї електростанції ми уже встигли відчути, - розповідає інженер-енергетик КНП «Тростянецька міська лікарня» Сергій Федченко, - потужності цієї електростанції вистачає, щоб забезпечити електроенергією два поверхи дитячого корпусу, крім рентгенівського та флюорографічного кабінетів. Починаючи з середини лютого, лікарня щомісяця економить близько 10 тис. гривень на оплаті електроенергії».
Крім цього, додатково на покрівлі корпусу стаціонару, встановлена та перебуває в процесі підключення сонячна електростанція на 63 кВт, яка забезпечить безперебійну роботу частини відділень стаціонару та модульної поліклініки, яка наразі будується на території Тростянецької міської лікарні.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!